Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter ve FBI Skandalı! Gazeteci İfşa Etti!

Gazeteci Matt Taibbi, Twitter'ın eski yönetimi ile ilgili yeni ifşasını yayımladı. FBI'nın adının geçtiği paylaşım dikkat çekti. İşte detaylar...
Twitter ve FBI Skandalı! Gazeteci İfşa Etti!
Yorum

Serbest Gazeteci Matt Taibbi’nin, Twtter’in eski yönetimine dair ifşalarına devam ediyor. Son olarak ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) ile Twitter’ın eski yönetimi arasında yazışmaları ifşa etti.

Gazeteci Taibbi, FBI’ın, Twitter’dan seçimlerle ilgili yanış bilgilendirme içeren paylaşımlara yönelik önlem alınmasını istediği açıklandı.

FBI’ın, bu isteğine karşı Twitter’ın bu hesapları geçici veya kalıcı olarak askıya aldığı aktarıldı. Paylaşımları da sansürlediği görüldü.

Gazeteci, seçime yönelik paylaşılan yanlış bilgilerle ilgili önlem alınmasını istediği çok sayıda hesabın olduğunu ifade etti.

Taibbi, konu olan bilgilerin bir kısmın az takipçisi olan hesaplarda yapılan şakaları da kapsadığını aktardı. FBI’ın sosyal medyaya ilişkin birimi olan FTIF’ın 2016’daki seçimlerin hemen öncesinde kurulduğu bilgisini verdi.

Ayrıca bazı yetkililerin Twitter’a içerikleri kontrol etmesine yönelik baskı yaptığını ifade etti. FBI’ın Twitter’a gönderdiği hesap listesinde Aktör Billy (William) Baldwin’in hesabının da olduğu aktarıldı. Fakat söz konusu hesaba hiçbir işlem yapılmaması dikkat çekti.

Gazeteci Taibbi, ayrıca Twitter’ın yöneticilerine İç Güvenlik Bakanlığı bültenleri ilettiğini söyledi. Bunlardan birinin de “İzin verilen Sosyal Medya Platformlarının kötü niyetli Rus etkisini” vurgulayan bir bülten olduğunu belirtti.

Taibbi, bunların yanında FBI yetkililerinin, Twitter çalışanlarının harekete geçmesi için içeriği işaretlemek üzere gizli ve gayriresmi “araçlar”a erişebildiğini iddia etti.

Bu gelişmelerin öncesinde Taibb, yakın bir zamanda Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, hesabının askıya alınması sürecini paylaşmıştı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu