Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Musk Twitter’ın Eski Yönetimini İfşa Etti!

Milyarder isim Elon Musk, şirketin eski yönetimine yönelik ifşalarına devam ediyor. Musk'ın en son paylaşımları dikkat çekti. Detaylar haberde...
Musk Twitter’ın Eski Yönetimini İfşa Etti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, şirketin eski yönetimini ifşa etmeye devam ediyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, hesabının askıya alınması sürecini paylaştı.

Bağımsız gazeteci Mark Taibbi üzerinden 6 Ocak kongre baskını ve Trump’ın Twitter hesabının askıya alınma sürecinde şirket yönetiminin tutumunu ifşa etti.

Gazeteci Taibbi, söz konusu olaylarda Twitter’ın politika kurallarını  ihlal ettiğini söyledi. 6-8 Ocak 2021 tarihlerindeki iç yazışmaları paylaşan Taibbi, Trump’ın şahsi hesabının ardından Beyaz Saray ve Başkanlık Twitter hesabının da askıya alınmasının konuşulduğunu aktardı.

Trump’ın hesabının askıya alınmasının nedenini 6-8 Ocak’taki yaşananlardan ve 4 yıllık başkanlığında yaptıklarından dolayı olduğu aktarıldı. Twitter hesabının askıya alınmasının söz konusu olaylardan önce yazışmalarda tartışıldığı ifade edildi.

Gazeteci, seçim sürecinde federal kurumlarla bağlantılı bir şekilde seçimle ilgili içeriklerin hangilerinin ihlal sayılabileceğini konuştuğuna dair yazışmaları paylaştı.

Elon Musk, bunun öncesinde gazeteci Matt Taibbi’nin ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlunun haberlerinin Twitter’da nasıl sansürlendiğini anlattığı ‘Twitter Dosyaları’ isimli tweet serisini paylaştı. 14 Ekim 2020 yılında ABD Başkanı Biden’ın oğlu olan Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarında çıkan bazı dosyaların ifşası ile ilgili yapılan haberlerin linklerinin kaldırıldığını açıkladı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu