Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk Twitter’ın Eski Yönetimini İfşa Etti!

Milyarder isim Elon Musk, şirketin eski yönetimine yönelik ifşalarına devam ediyor. Musk'ın en son paylaşımları dikkat çekti. Detaylar haberde...
Musk Twitter’ın Eski Yönetimini İfşa Etti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, şirketin eski yönetimini ifşa etmeye devam ediyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, hesabının askıya alınması sürecini paylaştı.

Bağımsız gazeteci Mark Taibbi üzerinden 6 Ocak kongre baskını ve Trump’ın Twitter hesabının askıya alınma sürecinde şirket yönetiminin tutumunu ifşa etti.

Gazeteci Taibbi, söz konusu olaylarda Twitter’ın politika kurallarını  ihlal ettiğini söyledi. 6-8 Ocak 2021 tarihlerindeki iç yazışmaları paylaşan Taibbi, Trump’ın şahsi hesabının ardından Beyaz Saray ve Başkanlık Twitter hesabının da askıya alınmasının konuşulduğunu aktardı.

Trump’ın hesabının askıya alınmasının nedenini 6-8 Ocak’taki yaşananlardan ve 4 yıllık başkanlığında yaptıklarından dolayı olduğu aktarıldı. Twitter hesabının askıya alınmasının söz konusu olaylardan önce yazışmalarda tartışıldığı ifade edildi.

Gazeteci, seçim sürecinde federal kurumlarla bağlantılı bir şekilde seçimle ilgili içeriklerin hangilerinin ihlal sayılabileceğini konuştuğuna dair yazışmaları paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Elon Musk, bunun öncesinde gazeteci Matt Taibbi’nin ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlunun haberlerinin Twitter’da nasıl sansürlendiğini anlattığı ‘Twitter Dosyaları’ isimli tweet serisini paylaştı. 14 Ekim 2020 yılında ABD Başkanı Biden’ın oğlu olan Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarında çıkan bazı dosyaların ifşası ile ilgili yapılan haberlerin linklerinin kaldırıldığını açıkladı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.