Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter Fransa’nın Yönetiminden Ayrılık Mesajı: Bitti

Twitter'ın Fransa operasyonlarından sorumlu yöneticisi, işten ayrılma kararını "bitti" ifadeleriyle duyurdu. Ancak ayrılışıyla ilgili detay vermedi...
Twitter Fransa’nın Yönetiminden Ayrılık Mesajı: Bitti
HABER GİRİŞ

Twitter çalışanları, sosyal medya devinin yeni sahibi Elon Musk’ın kararlarının ardından işten ayrılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili son gelişme, Twitter’ın Fransa’nın ülke direktörü Damien Viel’in şirketten ayrılması oldu.

Viel, kararını ayrıldığı şirketin platformu üzerinden “Bitti” diye duyurdu. Son yedi yıldır Fransa’da liderliğini üstlendiği ekibine teşekkür etti. Haberi ayrı bir mesajda Reuters’a doğrulayan Viel, bununla birlikte ayrılışının koşullarını ayrıntılı bir şekilde açıklamadı.

Elon Musk’ın geçen ay şirketi devralmasından önce veya sonra Twitter’ın Fransa’da kaç kişiyi istihdam ettiğini söylemeyi de reddetti.

Fransa’daki iş kanunları, şirketlerin kalıcı çalışanlarını aniden işten çıkarmasını engelliyor.

Fransa merkezli şirketler, işten çıkarmayı planladıkları personele planlarını önceden resmi olarak söylemek zorundalar. Ayrıca işten çıkarmanın niteliğine ve personelin kıdemine bağlı olarak belirli ihbar sürelerine de uyma zorunlulukları var.

GCM Yatırım Banner

30 gün içinde çok sayıda çalışanı etkileyen işten çıkarmalar için şirketlerin personeli, personel temsilcilerini ve çalışma bakanlığını bilgilendirmeyi içeren belirli prosedürleri izlemesi gerekiyor.

Bu, tüm sürecin en az birkaç hafta ve birkaç aya kadar sürdüğü anlamına geliyor. Twitter, dünyanın en zengin kişisi göreve geldiğinden beri inişli çıkışlı bir yolculuk yaşadı. Musk, küresel personeli yaklaşık yarı yarıya azaltırken platformun iflas etme olasılığı gündeme geldi.

Edinilen bilgiler, Musk’ın çalışanlara “ya çalışın ya da gidin” ültimatomu sonrasında birçok kişinin işten ayrılmayı tercih ettiğini gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.