Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk Çalışanlarını Uyardı! “Twitter’da Ofisler Kapandı”

Twitter'ı satın almasından sonra aldığı kararla gündemden düşmeyen Elon Musk'ın, ofisleri geçici süre kapatma kararı dikkat çekti. Musk, neden bu kararı aldı?
Musk Çalışanlarını Uyardı! “Twitter’da Ofisler Kapandı”
HABER GİRİŞ

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın yeni hamleleri çok konuşulmaya devam ediyor. En son Twitter’da çalışanların yarısını işten çıkartma ile gündeme gelen milyarder isim bu seferde ofis binalarının geçici olarak kapatmasıyla öne çıktı.

Elon Musk’ın konuyla ilgili çalışanlarına mail attığı aktarıldı. BBC tarafından görülen bu mesajda çalışanlara ofislerin 21 Kasım Pazartesi günü tekrar açılacağı bilgisi verildi.

Gönderilen mailde şirketin gizli bilgilerinin sosyal medyada veya basınla paylaşılmaması ayrıca bu konuda şirket politikasına uyulmasının gerektiği belirtildi.

Musk’ın bu duyurusu yoğun ve uzun çalışma saatleri için kaydolmaya veya ayrılmaya çağırmasının ardından geldi. Ayrıca kişilerin uzun saatler boyunca çalışmak zorunda olduğu yoksa işten ayrılacakları aktarıldı.

Twitter’ın yeni sahibi aynı zamanda 17 Kasım Perşembe gününe kadar kaydolmayanlara üç aylık kıdem tazminatını verileceğini söyledi. Ofislerin kapanmasının nedeni Musk’ın bu yeni şartlarını kabul etmeyen personelin istifa etmesinden dolayı olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

“Defalarca Tehdit Eden Biri İçin Çalışmak İstemedim”

İsmi açıklanmayan eski bir Twitter çalışanı, bütün bunlar bittiğinde şirkette 2 binden az personelin kalacağını söyledi. Emir komuta zincirinde olan herkesin işine son verildiğini ve kimsenin kalmadığını ekledi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alamadan önce şirketin yaklaşık 7 bin 500 çalışanın olduğu şuan firmada sözleşmeli personellerin çalıştığı aktarıldı

Twitter’da Musk’ın bilgilendirme mesajından sonra istifa ettiğini açıklayan bir kişi ise “Ben zaten haftada 60-70 saat çalışırken, bizi e-posta yoluyla yalnızca ‘istisnai tweep’ler burada çalışmalı’ diye defalarca tehdit eden biri için çalışmak istemedim” açıklamasını yaptı.

Elon Musk birkaç gün önce şirkette verilen ücretsiz kahvaltı ve öğle yemeğinin ücretli olması yönündeki açıklamada bulundu. Musk’ın bu fikri tepki alırken “Belki de yemek yapmayı öğrenmeliler!” ifadesi dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.