Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk’ın Yeni Gündemi: Ücretsiz Yemek

Twitter’ı satın almasından sonra çalışanların yarısını işten çıkaran Musk, bu kez ücretsiz yemek tartışmasına katıldı. İşte detaylar;
Elon Musk’ın Yeni Gündemi: Ücretsiz Yemek
HABER GİRİŞ

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, şirketi satın aldığı günden beri birçok olayla anılıyor. Twitter’da ücretsiz verilen kahvaltı ve öğle yemeği tartışmaları gündem oldu. New York Times’ta yayımlanan bir haberde Musk’ın personellerine verilen ücretsiz kahvaltı ve öğle yemeklerini paralı yapma planı sosyal medya üzerinden birçok tepkiye neden oldu.

Bir kullanıcının Musk’ın çalışanların dörtte üçünü işten çıkardığını, şimdi de diğerlerini açlıktan öldürmeyi planladığını belirten açıklamalarına milyarder Musk tepkisiz kalmadı.

Söz konusu paylaşımın altına “Belki de yemek yapmayı öğrenmeliler!” dedi. Ofise neredeyse hiç kimsenin gelmediği göz önüne alındığında bu durumun tuhaf olduğunu, son 12 ayda servis edilen öğle yemeği başına tahmini maliyetin 400 dolar olduğunu ifade etti.

Musk’ın paylaşımına yanıt veren isim ise işten ayrılan eski Twitter İş Dönüşümü Başkan Yardımcısı Tracy Hawkins oldu.

Hawkins, Musk’ı yalanladı ve “Bu bir yalan. Bu programı Elon Musk için çalışmak istemediğim için bir hafta önce istifa edene kadar ben yürütüyordum. Kahvaltı ve öğle yemeği için kişi başı günde 20-25 dolar harcıyorduk.” dedi. Bu durumun çalışanların öğle yemeği ve toplantılar sırasında işlerine devam etmesini sağladığını paylaştı. Ofislere katılımın ise yüzde 20-50 arasında olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Kaynak: Twitter

Musk Hawkins’e cevap vererek söylediklerinin yanlış olduğunu, San Francisco merkez binasındaki yemek servisi için yılda 13 milyon dolar harcandığını, kayıtlardaki en yüksek doluluk oranının 25, ortalama doluluk oranının ise yüzde 10’un altında olduğunu ifade etti. Kahvaltı yapan çalışandan fazla kahvaltı hazırlayan insan olduğunu, binada kimse olmadığı için akşam yemeği vermeye bile tenezzül edilmediğini vurguladı.

Hawkins ve Musk arasındaki tartışmayı binlerce kişi takip etti. Takipçilerin bir kısmı Musk’u desteklerken bir kısmı da eski çalışan Hawkins’i destekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.