Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter, Elon Musk ile Anlaşmaya Hazır: Hisseler Yükseliyor

Twitter içinden kaynaklar, şirketin Elon Musk’ın satın alma teklifini kısa zaman içerisinde kabul edebileceğini belirtti.
Twitter, Elon Musk ile Anlaşmaya Hazır: Hisseler Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, son günlerde Twitter’ı satın alma ihtimali ile gündemden düşmüyor. Musk geçtiğimiz günlerde mikro blog sitesini almak için 43 milyar dolarlık bir teklif yapmıştı.

Sosyal medya devine yakın kaynaklar, Twitter’ın anlaşmaya olumlu yaklaştığını ve resmi açıklamanın kısa süre içerisinde gelebileceğini belirtiyor. Musk’ın Twitter için hisse başına 54,20 dolar ödemesi bekleniyor.

Kaynaklar anlaşmanın yakın olduğunu bildirmek ile beraber, son anda şartların değişebileceğini sözlerine ekledi. Twitter’ın Musk ile yaptığı anlaşma kapsamında, potansiyel alıcılardan başka teklifler istemesine izin verecek bir hükmü şimdiye kadar güvence altına alamadığı belirtildi.

Hisseler Yükselişte

Yine de kaynaklar, Twitter’ın Musk’a bir ayrılık ücreti ödeyerek başka bir tarafın teklifini kabul etmesine izin verileceğini söyledi. Kaynaklardan gelen bu açıklamalar sonrası Twitter hisselerinde yükseliş hızlandı.

Şirketin hisseleri ön pazarda 51.5 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçen hafta 48 dolar seviyesinde bir kapanış gerçekleşmişti. Elon Musk ilk olarak Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın aldığı haberi ile gündem geldi.

Musk daha sonra hisse alımını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na geç bildirmesi nedeniyle bir yatırımcı tarafından dava edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu