Yatırım yapmaya başla!

Türkmenistan’da Onaylanan “Araç Rengi Kanununa” Şaşıracaksınız!

Türkmenistan'da çıkan bir kanunla araçların boya renklerine müdahale ediliyor. İşte haberimizin detayları...
Türkmenistan’da Onaylanan “Araç Rengi Kanununa” Şaşıracaksınız!

Oldukça ilginç bir haberle başbaşayız. Dünya ülkelerinin ilginç trafik kanunlarını biliyorduk ancak Türkmenistan’dan gelen haber biraz daha farklı. Yaklaşık 3 sene önce Türkmenistan, dışarıdan ithal edilen arabalarının renginin siyah olmayacağını bildirmişti. Anlamsız gelen uygulamadan sonra işler biraz daha ciddiye bindirilerek siyah renkli otomobillere savaş açıldı.

Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, insanlara yaptığı ilginç çağrışımlarda araçların beyaz olmasının daha iyi olacağını söyledi. Anlattığımız bu kısma kadar ülke dışından getirilen arabalar içinde.

Berdimuhamedov, araç renk konusunun çıtasını biraz daha yükseltti.

Çıkardığı yeni bir kanunla ülke içerisinde artık siyah renkli arabalar satılamayacak. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamalarda halka sürekli beyaz araba alın demesi de biraz enteresan. Sanırım şans getirdiğine inanıyor.

Türkmenistan’da siyah arabası olan yandı!

Çıkan kanunla beraber piyasada olan siyah renk araçlarında derhal boyatılması istenmiş. Şimdiden polislerin tespit ettiği siyah renkli araçlar otoparklara çekiliyor ve almaları için farklı bir renge boyatma şartı koşuluyor.

Boyacıları yoğun ve paralı günler bekliyor.

Hal böyle olunca boyacılar en güzel yılı 2018 seçme ihtimalleri yüksek. Kanundan haberdar olan boyacılar hemen fiyatları artırmış. Yani %100 kadar!

Fırsatı değerlendirmek isteyen kaporta boya ustaları 1000 ile 3000 dolar arasında komple boyatma fiyatı söylüyorlar. Türkmenistan’da siyah araba kullanan vatandaşlar da arabalarını kaybetmemek için mecbur renk değişikliğine gidiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum