Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkmenistan’da Onaylanan “Araç Rengi Kanununa” Şaşıracaksınız!

Türkmenistan'da çıkan bir kanunla araçların boya renklerine müdahale ediliyor. İşte haberimizin detayları...
Türkmenistan’da Onaylanan “Araç Rengi Kanununa” Şaşıracaksınız!
Yorum

Oldukça ilginç bir haberle başbaşayız. Dünya ülkelerinin ilginç trafik kanunlarını biliyorduk ancak Türkmenistan’dan gelen haber biraz daha farklı. Yaklaşık 3 sene önce Türkmenistan, dışarıdan ithal edilen arabalarının renginin siyah olmayacağını bildirmişti. Anlamsız gelen uygulamadan sonra işler biraz daha ciddiye bindirilerek siyah renkli otomobillere savaş açıldı.

Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, insanlara yaptığı ilginç çağrışımlarda araçların beyaz olmasının daha iyi olacağını söyledi. Anlattığımız bu kısma kadar ülke dışından getirilen arabalar içinde.

Berdimuhamedov, araç renk konusunun çıtasını biraz daha yükseltti.

Turkmenistan Nin Yeni Cikan Arac Rengi Kanununa Sasiracaksiniz Siyah Arabalar

Çıkardığı yeni bir kanunla ülke içerisinde artık siyah renkli arabalar satılamayacak. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamalarda halka sürekli beyaz araba alın demesi de biraz enteresan. Sanırım şans getirdiğine inanıyor.

Türkmenistan’da siyah arabası olan yandı!

Turkmenistan Nin Yeni Cikan Arac Rengi Kanununa Sasiracaksiniz Beyaz Renk

Çıkan kanunla beraber piyasada olan siyah renk araçlarında derhal boyatılması istenmiş. Şimdiden polislerin tespit ettiği siyah renkli araçlar otoparklara çekiliyor ve almaları için farklı bir renge boyatma şartı koşuluyor.

Boyacıları yoğun ve paralı günler bekliyor.

Turkmenistan Nin Yeni Cikan Arac Rengi Kanununa Sasiracaksiniz Turkmenistan

Hal böyle olunca boyacılar en güzel yılı 2018 seçme ihtimalleri yüksek. Kanundan haberdar olan boyacılar hemen fiyatları artırmış. Yani %100 kadar!

İlginizi Çekebilir :

Renault Black Friday Için Kadjar Black Edition Modelinde Akla Zarar Indirim Uyguladi
Renault “Black Friday” için Kadjar Black Edition’da Akla Zarar İndirim Uyguladı!

Fırsatı değerlendirmek isteyen kaporta boya ustaları 1000 ile 3000 dolar arasında komple boyatma fiyatı söylüyorlar. Türkmenistan’da siyah araba kullanan vatandaşlar da arabalarını kaybetmemek için mecbur renk değişikliğine gidiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu