Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkmen Yetkili Arçayev’den Çin’e Gönderilen Doğalgaz Açıklaması

Türkmengaz Devlet Kurumu Başkan Yardımcısı Murat Arçayev, Çin'e gönderilen gaz ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Türkmen Yetkili Arçayev’den Çin’e Gönderilen Doğalgaz Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkmengaz Devlet Kurumu Başkan Yardımcısı Murat Arçayev, katıldığı konferansta Türkmenistan’ın Çin’e gönderilen gaza yönelik açıklama yaptı.

Türkmenistan Altın Asır sitesinin haberine göre Arçayev, “Hidrokarbon yataklarının işletilmesi için enerji perspektifleri ve yeni teknolojiler” konulu uluslararası konferansa katıldı.

Arçayev, Türkmenistan’dan Çin’e yılda 40 milyar metreküp doğal gaz gönderildiğini açıkladı. Ayrıca Türkmenistan ile Çin arasında enerji alanında etkin bir iş birliğinin olduğunu ifade etti.

Türkmen yetkili 2009 yılında hayata geçirilen Türkmenistan-Özbekistan-Kazakistan-Çin doğal gaz boru hattının üç kolunun yılda 40 milyar metreküp doğal gaz gönderdiğini söyledi.

Türkmen doğal gazını en çok satın alan ülkenin Çin olduğuna vurgu yaptı. Gelecekte Çin’e gönderilen doğal gaz miktarının 65 milyar metreküpe çıkarılmasının hedeflendiğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.