Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkmen Yetkili Arçayev’den Çin’e Gönderilen Doğalgaz Açıklaması

Türkmengaz Devlet Kurumu Başkan Yardımcısı Murat Arçayev, Çin'e gönderilen gaz ile ilgili açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Türkmen Yetkili Arçayev’den Çin’e Gönderilen Doğalgaz Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkmengaz Devlet Kurumu Başkan Yardımcısı Murat Arçayev, katıldığı konferansta Türkmenistan’ın Çin’e gönderilen gaza yönelik açıklama yaptı.

Türkmenistan Altın Asır sitesinin haberine göre Arçayev, “Hidrokarbon yataklarının işletilmesi için enerji perspektifleri ve yeni teknolojiler” konulu uluslararası konferansa katıldı.

Arçayev, Türkmenistan’dan Çin’e yılda 40 milyar metreküp doğal gaz gönderildiğini açıkladı. Ayrıca Türkmenistan ile Çin arasında enerji alanında etkin bir iş birliğinin olduğunu ifade etti.

Türkmen yetkili 2009 yılında hayata geçirilen Türkmenistan-Özbekistan-Kazakistan-Çin doğal gaz boru hattının üç kolunun yılda 40 milyar metreküp doğal gaz gönderdiğini söyledi.

Türkmen doğal gazını en çok satın alan ülkenin Çin olduğuna vurgu yaptı. Gelecekte Çin’e gönderilen doğal gaz miktarının 65 milyar metreküpe çıkarılmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu