Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ve KKTC Arasında Denizcilik ve Kara Yolları İş Birliği

Türkiye ile KKTC yetkilileri, kara yolları, denizcilik, PTT ve diğer alanlarda yeni iş birlikleri için görüştü. Detaylar haberde;
Türkiye ve KKTC Arasında Denizcilik ve Kara Yolları İş Birliği
HABER GİRİŞ

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında kara yolları, denizcilik, PTT ve diğer alanlarda iş birliğini ve ortak projeleri geliştirme adına yeni adımlar atıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ve beraberindeki heyet ile Bakanlık binasında bir araya geldi.

Görüşmede Öne Çıkan Konular: Denizcilik, Kara Yolları ve PTT

Bakanlık internet sitesinden yapılan açıklamada, görüşmede denizcilik, kara yolları, PTT ve diğer birçok alanda iş birliğini artıracak çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunulduğu belirtildi.

KKTC’de bulunan limanların hizmet kalitesinin artırılması ve güçlendirilmesinin görüşmede ön plana çıkan konu başlıklarından biri olduğu ifade edildi.

KKTC’de Liman Bilgi Yönetim Sistemi‘nin geliştirilmesine ilişkin teknik iş birliğine gidilmesi ve posta hizmetlerinde iyileştirilmesinin sağlanması amacıyla gerçekleştirilebilecek projelerin masaya yatırıldığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Kırsal kesimde üretilen ürünlerin PTT AVM üzerinden tüketicilere ulaştırılması ve kara yolları altyapısının geliştirilmesinin üzerinde durulan önemli konular arasında yer aldığı ifade edildi.

Bakanlıkların yetki alanlarıyla ilgili uluslararası kuruluşlarda iş birliğinin geliştirilmesinin de gündeme geldiği bilgisi verildi.

Bölgesel Kalkınma ve Ulaşım Alanında Önemli Adımlar Mesajı

KKTC’nin ihtiyaçları doğrultusunda Bakanlık olarak ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını söyleyen Uraloğlu, taraflar arasında uzun yıllara dayanan iş birliğinin daha da güçlenmesi için gerekenlerin yapıldığını aktardı.

Bakan Uraloğlu ile KKTC Heyeti Görüştü
Kaynak: X / @a_uraloglu

Bu iş birliğinin, iki ülkenin ortak çıkarları doğrultusunda ilerleyerek, bölgesel kalkınma ve ulaşım alanında önemli adımlar atılmasını sağlayacağını; KKTC’nin altyapısının güçlenmesinin vatandaşlarının refahı için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu dile getirdi.

Sosyal medya platformu X hesabından da görüşmeye dair bir paylaşımda bulunan Bakan, “KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sayın Erhan Arıklı ile bakanlığımızda bir araya geldik. Yavru Vatan Kıbrıs ile ikili ilişkilerimizi ele aldık. Sayın Bakanımız aracılığıyla kardeş vatanımıza selamlarımızı ilettik.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.