Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye ve İsrail Arasındaki Havacılık Anlaşması Onaylandı

Yair Lapid, İsrail ile Türkiye arasında ilişkilerin gelişeceğine ve ülkelere fayda sağlayacağına işaret etti. Habere dair detaylar aşağıda;
Türkiye ve İsrail Arasındaki Havacılık Anlaşması Onaylandı
Yorum

İsrail Başbakanı Yair Lapid resmi Twitter hesabı üzerinden Türkiye ile İsrail arasında havacılık bağlantıları kurulmasına yönelik bir anlaşmanın onaylandığını duyurdu. İsrail havayollarının bundan sonra Türkiye’den iniş ve kalkış yapabileceğini ekledi.

Yair Lapid paylaşımında yapılan anlaşmanın İsrail yolcularına ve havacılığına fayda sağlayacağına işaret etti.

İsrail Başbakanı Türkiye ile İsrail Arasında Havacılık Anlaşması Twitter
KAYNAK: TWİTTER

Bu anlaşmanın bölgedeki istikrar ve refah için önemli bir stratejik hamle olduğuna değinen Yair Lapid, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine anlaşmanın önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

Bir sonraki adımın ise büyükelçilerin atanması olduğuna işaret edildi.

İsrail- Türkiye Havacılık Anlaşması Temmuz’da Duyurulmuştu

İsrail Ulaştırma Bakanlığı Temmuz’da 71 yıl sonra Türkiye ile İsrail arasında havacılık anlaşmasının imzalanacağını açıklamış, anlaşma kapsamında karşılıklı uçuşlarda havayolu trafiğinin genişleyeceği kaydetmişti.

Bakanlık bu anlaşma ile Türk havayolu şirketlerinin İsrail’e uçuşlarının yanı sıra İsrail uçuşlarının da Türkiye’deki çeşitli noktalarda yeniden başlayabileceğini iletmişti.

İsrail Ulaştırma Bakanı Merav Michaeli, bu anlaşma ile birlikte iki ülkenin yakınlaşmasının ve güçlü ilişkilerin devamlılığının hedeflendiğini söylemişti.

Havacılık ilişkilerinin, İsrail’in ekonomik kalkınmasını ve bölgesel konumunu korumak için stratejik bir araç olduğunu vurgulamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu