Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ve BM Rusya için Teklif Hazırlıyor

Türkiye ve BM'nin, Rusya'nın Tahıl Anlaşması'na dönmesi için teklifler hazırladığı paylaşıldı. Detaylar haberde...
Türkiye ve BM Rusya için Teklif Hazırlıyor
HABER GİRİŞ

Tahıl anlaşmasını askıya alan Rusya’nın anlaşmaya geri dönüp dönmeyeceği merakla beklenirken dün yabancı basında çıkan haberler sonrasında bugün Türkiye ve Birleşmiş Milletler’in Rusya için teklif hazırladığı aktarıldı.

Tahıl Anlaşması ile ilgili müzakerelere yakın bir kaynak teklife yönelik Sputnik’e konuştu.

İsmi açıklanmayan kaynak, Türkiye ve BM yetkililerinin tahıl anlaşmasının yeniden devreye alınması ile ilgili Moskova için teklifler hazırladığını kaydetti.

BM ile temas halinde olunduğu ve bazı önerilerin hazırladığı bildirildi. Şimdilik her şeyin kusursuz olmadığı ve bankacılık konuları ile ilgili çözülmemiş noktaların olduğunu ifade etti.

Bu gelişmelerin öncesinde yabancı basında Rusya, Türkiye ve Katar’ın yeni bir tahıl anlaşma üzerinde hazırlandığı haberleri yer almıştı.

GCM Yatırım Banner

İsmi açıklanmayan Cumhurbaşkanlığı yetkilisi Türkiye’nin Tahıl Anlaşması’yla ilgili gizli görüşmeler yürüttüğü iddiaları hakkında konuşarak böyle bir şeyin olmadığını belirtmişti.

Söz konusu yetkili “Önümüzdeki dönemde tahıl koridorunun tüm tarafların beklentilerini karşılayacak adil şartlarda yeniden açılması için daha çok çaba harcayacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.