Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye, Somali’ye Her Ay 2,5 Milyon Dolar Yollayacak

Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Milletlerarası Andlaşma’ya göre Somali’ye her ay 2,5 milyon dolar finansal yardım yapılacak. İşte detaylar;
Türkiye, Somali’ye Her Ay 2,5 Milyon Dolar Yollayacak
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Milletlerarası Andlaşma çerçevesinde, Somali’ye finansal yardım yapılacağı açıklandı. Türkiye’nin Somali Federal Cumhuriyeti’ne aylık 2,5 milyon dolar olmak üzere 30 milyon doları aşmayacak şekilde finansal yardım sağlayacağı bildirildi.

Milletlerarası Andlaşma’ya göre söz konusu finansal yardım, Somali’de bütçe finansmanı ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesi amaçları için kullanılacak. Hibenin mali kurallarının idari düzenlemeler ve uygulamalara uygun olarak denetleneceği açıklandı.

Erdoğan imzalı kararda, Türkiye Cumhuriyeti adına imzzalanan Hibe Anlaşması’nın 28.3.2022 tarihli ve 4749 sayılı Kanunun 9’uncu maddesi gereğince yürürlüğe girmesine karar verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.