Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası İkinci Merkezini Ankara’da Açtı

TSKB iş ortaklarına; kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve danışmanlık hizmetlerinin tümünü sunacak bir yapıyı Ankara'da kurdu. İşte detaylar;
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası İkinci Merkezini Ankara’da Açtı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) tarafından yapılan açıklamayla ikinci merkezin Ankara’ya açıldığı bildirildi. İştirak şirketlerini de Ankara’da bir araya getirdiği belirtilerek bankanın, iş ortaklarına kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve danışmanlık hizmetlerinin tümünü sunacak bir yapı kurduğu kaydedildi.

Anadolu’da bölgesel kalkınmanın yeni merkezi olması hedeflenen Ankara ofisinin açılış törenine katılan TSKB yönetiminin, tören öncesinde Anıtkabir’i ziyaret ettiği bildirildi.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde ziyaretin ardından Ankara ofisine geçen heyetin, yönetim kurulu toplantısının ardından iş ortakları ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine katıldığını söyledi.

TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, açılışta konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilgiç, Cumhuriyetin ikinci 100 yılında her yeni yatırımın sürdürülebilirlik prensiplerine göre yapılması ve yeşil dönüşümün hızla başarılması için etki alanlarını genişletme kararı aldıklarını bildirdi.

Banka, Net Sıfır Emisyon Yolunda Etkili Bir Çözüm Ortağı

TSKB’nin net sıfır emisyonlu gelecek yolunda etkili bir çözüm ortağı olduğuna dikkat çeken Bilgiç, şu şekilde konuştu;

GCM Yatırım Banner

“2022’nin başından bu yana sendikasyon kredilerimiz ve 4. sürdürülebilir tahvil ihracımız dahil olmak üzere, uluslararası kalkınma finansmanı kurumları, finansal kurumlar ve yatırımcılardan toplam 1 milyar 420 milyon dolar tutarında fonu ülkemize getirmenin gururunu yaşıyoruz.”

Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, iklim teknolojileri, döngüsel ekonomi ve cinsiyet eşitliği temalı kaynakların kendi alanında ilkler içerdiğini belirten Bilgiç, gelecek dönemde yeşil dönüşüm ve sermaye piyasaları odaklı yenilikçi kaynak anlaşmaları üzerinde çalıştıklarını söyledi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın