Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta Birliği’nden Sahte Hesap Dolandırıcılığı Uyarısı

Türkiye Sigorta Birliği, dolandırıcıların sahte web sitesi üzerinden kefalet sigortası düzenleyerek vatandaşları mağdur ettiğini açıkladı. İşte detaylar;
Türkiye Sigorta Birliği’nden Sahte Hesap Dolandırıcılığı Uyarısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) bugün resmi internet sitesi üzerinden, TSB’nin adı kullanılarak ‘sahte’ sigortacılık faaliyetleri yürütüldüğünü ve vatandaşlara sahte poliçe satıldığını bildirdi. Bu duruma ilişkin bulgulara da erişildiği açıklandı.

Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada TSB’nin faaliyetlerini sigorta sektörünü büyütmek, sigortalılar lehine ürünler geliştirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için yürüttüğü belirtildi. Türkiye Sigorta Birliği’nin tek resmi web sitesinin ise www.tsb.org.tr olduğuna dikkat çekildi.

Vatandaşlara Sahte Poliçe Satılıyor

Türkiye Sigorta Birliği’ne gelen şikayetler üzerine https://sigortabirligi.org.tr/ internet sitesi üzerinden TSB’nin adı kullanılarak sahte sigortacılık faaliyetleri yürütüldüğü ve vatandaşlara sahte poliçe satıldığının altı çizildi.

Bahsi geçen sahte web sitesi üzerinden ayrıca sahte kefalet sigortası düzenlendiği ve poliçelerin kare kod aracılığıyla aynı web sitesi üzerinden sorgulamasının da yapılabildiği iletildi. Tüm bu sebeplerin vatandaşları yanıldığını tespit edildiği kaydedildi.

Türkiye Sigorta Birliği’nin yasal internet sitesine yalnızca https://www.tsb.org.tr/ adresinden ulaşılabileceğine işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

TSB Yasal Süreci Başlattı

Konuya ilişkin yasal sürecin TSB tarafından başlatıldığı ve sahte web sitesinin kapatıldığı eklendi. Yapılan açıklamada vatandaşlara, yanıltılmamaları ve mağdur edilmemeleri için sadece TSB’nin resmi web sitesine itibar etmeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

TSB Başkanı Atilla Benli konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Benli, vatandaşın zarar görmemesi için yasal sürecin sonuna kadar takipçisi olunacağını bildirerek şöyle konuştu;

“TSB olarak sigortalıların alın teriyle kazandıkları değerlerin korunmasını ve geliştirilmesini sorumluluğumu olarak kabul ediyoruz. Bu sorumluluk bilinciyle her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.”

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.