Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Petrolleri’nden Hisse Satış Açıklaması Geldi

Türkiye Petrolleri, şirket hisselerinin satışının yapılacağına yönelik paylaşıma sunulan duyurulara ilişkin açıklama yaptı.
Türkiye Petrolleri’nden Hisse Satış Açıklaması Geldi
Yorum

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’ndan (TPAO), TP Petrol Dağıtım A.Ş. hisselerinin satışa çıkarıldığına dair söylentilere açıklama geldi. Daha önce de şirket hisselerinin satışa çıkarıldığı yönündeki iddialarla muhatap olan Türkiye Petrolleri, söz konusu iddiaları bir kere daha yalanladı.

Şirketin sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuyla paylaşılan açıklamada, hisselerin satışa çıkarıldığına dair duyuruların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden ‘yatırım fırsatı’ adı altında TP Petrol Dağıtım AŞ hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimlerinde bulunulmaktadır” ifadesine yer verildi.

Söz konusu iddiaları paylaşıma sunan hesap ve internet siteleri için yasal sürecin başlatıldığı açıklandı.

Vatandaşlardan bu ve benzeri yalan haberlere itibar etmemeleri, gerçekle bağlantısı olmayan duyuru ve dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları istendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu