Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TPAO’dan Hisse Açıklaması Geldi: Dolandırıcılık Girişimi

Şirket hisselerinin satışa çıkarıldığı yönündeki iddialara yanıt veren TPAO, bunun dolandırıcılık olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
TPAO’dan Hisse Açıklaması Geldi: Dolandırıcılık Girişimi
Yorum

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), şirket hisselerinin satışa çıkarıldığına yönelik iddiaları yalanladı. Yapılan açıklamada halka açık bir şirket olmadığından, herhangi bir hisse satışının söz konusu olamayacağının altı çizildi. Şirket, hem Twitter hem de resmi web sitesi üzerinden uyarıda bulundu.

TPAO, bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden “yatırım fırsatı” şeklinde başlıklar kullanılarak TPAO hisselerinin satışa çıkarıldığı yönünde gerçeği yansıtmayan dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğunu ifade etti.

TPAO’dan Hisse Açıklaması Geldi: Dolandırıcılık GirişimiKaynak: Twitter

Söz konusu yasa dışı girişimlerde Genel Müdür Melih Han Bilgin’in fotoğraflarının yanı sıra Ortaklığın logosu ve görsellerinin kullanılarak gerçek algısı yaratılmaya çalışıldığı vurgulandı.

Bahse konu hesaplar ve internet sitelerine yönelik gerekli yasal işlemlerin Ortaklık tarafından başlatıldığı, vatandaşların bu tür gerçek dışı duyurulara ve dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmalarının gerektiği ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu