Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye-Pakistan Arasında Anlaşma! Yeni Fırsatlar Yolda

Türkiye ile Pakistan arasında, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da yapılan tören ile Mal Ticareti Anlaşması imzalandı. İşte detaylar…
Türkiye-Pakistan Arasında Anlaşma! Yeni Fırsatlar Yolda
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Pakistan ziyareti sırasında mevkidaşı Seyid Navid Kamar ve birçok isimle bir araya geldi. Bu görüşmede ikili ticaret, karşılıklı olarak yapılacak yatırımlar ile önümüzdeki döneme ilişkin gündemlerin ele alındığını söyledi.

Başkent İslamabad’da Başbakanlık konutunda yapılan toplantıda Türkiye ile Pakistan arasında Mal Ticaret Anlaşması imzalandı.

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, konuya dair değerlendirmesini Twitter kanalıyla yaptı.

Yapılan anlaşmanın iki ülke için de fırsatların ufkunu açacağını ve 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşma açısından çok önemli olduğunu ifade etti. İkili ticaret için sınırsız potansiyel olduğunu ifade eden Şerif, anlaşmanın ticaret ve yatırımların artırılmasını sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bakan Muş Anlaşmayı Dönüm Noktası Olarak Yorumladı

İmzalanan anlaşmanın iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler açısından dönüm noktası olduğunu söyleyen Ticaret Bakanı Muş, Türkiye’nin Pakistan ile ilişkilerinin derin kökleri olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine bir vurgu da Muş’tan gelirken, bu anlaşmanın hedefi yakalamak için çok önemli bir araç olacağının altını çizdi.

Perşembe günü 13. Büyükelçiler Konferansı kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ihracat yapmadığı ülke olmadığını, niteliği artan ürünlerle yeni pazarlardan pay alma yönünde ilerlediğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın