Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye-Pakistan Arasında Anlaşma! Yeni Fırsatlar Yolda

Türkiye ile Pakistan arasında, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da yapılan tören ile Mal Ticareti Anlaşması imzalandı. İşte detaylar…
Türkiye-Pakistan Arasında Anlaşma! Yeni Fırsatlar Yolda
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Pakistan ziyareti sırasında mevkidaşı Seyid Navid Kamar ve birçok isimle bir araya geldi. Bu görüşmede ikili ticaret, karşılıklı olarak yapılacak yatırımlar ile önümüzdeki döneme ilişkin gündemlerin ele alındığını söyledi.

Başkent İslamabad’da Başbakanlık konutunda yapılan toplantıda Türkiye ile Pakistan arasında Mal Ticaret Anlaşması imzalandı.

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, konuya dair değerlendirmesini Twitter kanalıyla yaptı.

Yapılan anlaşmanın iki ülke için de fırsatların ufkunu açacağını ve 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşma açısından çok önemli olduğunu ifade etti. İkili ticaret için sınırsız potansiyel olduğunu ifade eden Şerif, anlaşmanın ticaret ve yatırımların artırılmasını sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bakan Muş Anlaşmayı Dönüm Noktası Olarak Yorumladı

İmzalanan anlaşmanın iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler açısından dönüm noktası olduğunu söyleyen Ticaret Bakanı Muş, Türkiye’nin Pakistan ile ilişkilerinin derin kökleri olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine bir vurgu da Muş’tan gelirken, bu anlaşmanın hedefi yakalamak için çok önemli bir araç olacağının altını çizdi.

Perşembe günü 13. Büyükelçiler Konferansı kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ihracat yapmadığı ülke olmadığını, niteliği artan ürünlerle yeni pazarlardan pay alma yönünde ilerlediğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.