Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ile Kazakistan Bir Sene İçinde 21 Anlaşmaya İmza Attı

Türkiye ile Kazakistan arasında 6 adet anlaşma imzalandı. Anlaşmalar, ticaret, kültür, tarım ve sağlık alanlarıyla ilgili olduğu duyuruldu. İşte detaylar;
Türkiye ile Kazakistan Bir Sene İçinde 21 Anlaşmaya İmza Attı
HABER GİRİŞ

İletişim Başkanlığı tarafından bugün Türkiye ile Kazakistan arasında 6 anlaşmanın imzalandığı duyuruldu. Anlaşmaların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev arasında yapıldığı söylendi.

Türkiye-Kazakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Dördüncü Toplantısı’na Erdoğan ve Tokayev’in başkanlık ettiği kaydedildi. Toplantının ardından iki ülke arasındaki anlaşmaların imza törenine geçildi.

Yapılan anlaşmaların ticaret, kültür, tarım ve sağlık alanlarıyla ilgili olduğu paylaşıldı. Görüşme, Kazakistan devlet başkanının resmi ana çalışma merkezi olan Ak Orda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşti.

Türkiye ve Kazakistan arasında imzalanan anlaşmaların isimleri ve kimler arasında imzalandığı, İletişim Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından bir görselle paylaşıldı.

Türkiye Kazakistan Arasında İmzalanan 6 Anlaşma
KAYNAK:TWİTTER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev imzaladıkları anlaşmaların ardından basın toplantısı düzenlediler. Erdoğan ve Tokayev’in masa tenisi oynadığı karelerse medyaya yansıdı.

GCM Yatırım Banner
Erdoğan ve Tokayev Anlaşmaların Ardından Masa Tenisi Oynadı
KAYNAK: TWİTTER

Türkiye ile Kazakistan Arasında Mayıs Ayında 15 Anlaşma İmzalandı

Erdoğan ve Tokayev, 10 Mayıs’da iki ülke arasındaki 10 milyar dolar ticaret hacmi hedefine birlikte atılacak adımlarla ulaşılacağını söylemiş ve 15 anlaşma imzalamıştı.

Mayıs ayında imzalanan anlaşmaların İletişim Başkanlığı tarafından ulaşım, savunma sanayii, askerî istihbarat, bilişim teknolojileri, kültür, tarım, taşımacılık, ticaret, gümrük, çevre, eğitim, gençlik, iletişim ve arşiv alanlarında olduğu söylenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın