Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ile BAE Yeni Bir İş Birliğine Daha İmza Attı

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında çeşitli seviyelerde gerçekleştirilen savunma sanayisi iş birliklerine bir yenisi eklendi. Detaylar haberde;
Türkiye ile BAE Yeni Bir İş Birliğine Daha İmza Attı
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında son dönemde çeşitli anlaşmalara imza atılıyor. İki ülke arasında yakın temaslar devam ederken Anadolu Ajansı (AA), iki ülkenin savunma sanayisi iş birliklerinde yeni bir adım atıldığını duyurdu.

Geçen ay Abu Dabi merkezli taktik teçhizat üreticisi Black Cobra Military Supply (BCMS) ile OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) arasındaki devam eden ön görüşmelerin neticelendiği bildirildi.

AA muhabiri tarafından edinilen bilgide iki şirketin ön görüşmelerin 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2023) meyvesini verdiğine işaret etti.

Söz konusu fuar kapsamında BAE pavilyonunda BCMS Üst Yöneticisi Ali Al Mannaee ve Genel Müdürü Mostafa El Samahy ile OSSA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yarsan arasında müzakerelerin yapıldığı kaydedildi.

Türk KOBİ’lerle Karşılıklı İş Geliştirme Faaliyetleri Yapılacak

Müzakerelerin ardından Türkiye ve BAE arasındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi vizyonuyla Türk Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleriyle (KOBİ) karşılıklı iş geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirme üzerinde anlaştıkları bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda Türk KOBİ’lerle karşılıklı iş geliştirme anlayışıyla teknoloji transferi ile stratejik ortaklıklar kurulması konularında yol haritası oluşturulması adına iş birliği anlaşması düzenlendiği vurgulandı.

AA haberinde Ali Al Mannaee ve İbrahim Yarsan’ın anlaşmayı, Emirates Savunma Şirketleri Konseyi himayesinde bulunan BAE pavilyonunda imzaladığının bilgisini verdi.

Emirates Savunma Şirketleri Konseyi Başkanı Mona Al Jaber ile Savunma Şirketleri Konseyi Üst Yöneticisi Anas Al Otaiba’nın da imza törenine katıldığı belirtildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.