Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye, Ethereum Aramalarının En Çok Yapıldığı Ülkeler Arasında Bulunuyor

Ethereum fiyat artışı ile beraber yatırımcıların ilgisini daha çok çekiyor.
Türkiye, Ethereum Aramalarının En Çok Yapıldığı Ülkeler Arasında Bulunuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum son dönemde Bitcoin’den daha iyi perforans göstererek dikkatleri üzerine çeken bir yükseliş sergiledi. Kripto para geçtiğimiz günlerde 4.370 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti. Bu yükseliş sonrası insanların Ethereum’la ilgili daha fazla arama yapmaya başladı.

Yapılan bir araştırma internet ortamında Ethereum aramasının en sık yapıldığı ülkeleri ortaya koydu. Bu ülkeler arasında Türkiye yer alıyor. Arama verilerinin analizi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ethereum ile en çok ilgilenen ülke olduğunu, ardından Almanya ve Türkiye’nin geldiğini gösteriyor.

Ethereum arama trendleri
Kaynak: Finbold

Rapora göre ABD’de ETH için ayda 1.116.000 arama yapıldı. Yetişmekte olan kimyagerler tarafından yapılan aramalar hariç tutulduğunda, bu, piyasa değerine göre dünyanın iki numaralı kripto para birimi için günde yaklaşık 36.000 internet aramasına eşdeğer görülüyor.

Almanya ve Türkiye sırasıyla ayda 736.300 ve 408.500 arama ile ABD’yi takip etti. Listede 12. sırada yer alan İsviçre, 1000 internet kullanıcısı başına 11,79 arama ile en yüksek arama ilgisi yoğunluğunu gösterdi.

Birleşik Krallık, 1.000 kişi başına 3.53 aramaya denk gelen 230.000 aylık arama ile listede 6. sırada yer aldı. Tahmin edilebileceği gibi, en yüksek ilgi yoğunluğu, yaygın internet erişiminin en yaygın olduğu Batı ülkelerinden geldi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Google Trends verileri, 2021’in başından bu yana Ethereum Google sorgularının sayısında belirgin bir artış olduğunu ve aramaların bugüne kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Ethereum bu yılın başından itibaren %400’den fazla artarak 700 dolardan 3.450 dolara kadar yükseldi. ETH piyasa hakimiyetini bu yükseliş ile %20’lere çıkardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.