Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye-Ermenistan İlişkilerinde Önemli Bir Adım Atıldı

Türkiye ile Ermenistan arasında devam eden normalleşme süreci görüşmeleri kapsamında bugün yeni kararlar alındı. Detaylar haberde;
Türkiye-Ermenistan İlişkilerinde Önemli Bir Adım Atıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye ile Ermenistan heyetleri arasında süren normalleşme süreci görüşmeleri kapsamında önemli adımlar atılmaya devam ediyor.

Türkiye ve Ermenistan Normalleşme Süreci Özel Temsilcileri Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan’ın görüşmelerine dair Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinden yazılı bir açıklama yapıldı.

Heyetler arasındaki dördüncü görüşmenin bugün Viyana’da gerçekleştirildiği belirtilirken, varılan mutabakatların detaylarına yer verildi.

Kara Sınırı Geçişe Açılıyor

Açıklamaya göre; Türkiye ile Ermenistan arasındaki kara sınırının iki ülkeyi ziyaret eden üçüncü ülke vatandaşlarının geçişine mümkün olan en yakın zamanda açılması üzerinde mutabakata varıldı. Konu ile ilgili gerekli sürecin başlatıldığı belirtildi.

Hava Kargo Ticareti Konusunda Önemli Gelişme

Dışişleri Bakanlığı ayrıca, Türkiye ile Ermenistan arasında doğrudan hava kargo ticaretinin mümkün olan en yakın tarihte başlatılması üzerinde mutabakata varıldığını da duyurdu.

Normalleşme Süreci Görüşmelerine Devam Edilecek

Açıklamanın devamında tarafların aynı zamanda, nihai hedef olan iki ülke arasında tam normalleşmenin sağlanması yönünde atılabilecek muhtemel diğer somut adımları da ele aldıkları belirtildi.

Son olarak tarafların normalleşme sürecinin herhangi bir ön koşul olmaksızın sürdürülmesine ilişkin uzlaşılarını yeniden vurguladıkları ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu