Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye, Avrupa’nın Merkezi mi Olacak? Rusya İstekli

Putin’in Türkiye’yi enerji merkezi haline getirmek istemesinden sonra Gazprom’dan da açıklama geldi. Rusya olaya sıcak bakıyor. İşte detaylar;
Türkiye, Avrupa’nın Merkezi mi Olacak? Rusya İstekli
Son Güncelleme: 
Yorum

Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı Viktor Zubkov, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen Verona Avrasya Ekonomik Forumu’nda gazeteciler ile bir araya geldi. Gazeteciler, Türkiye’de kurulması planlanan doğalgaz dağıtım merkezi ile ilgili sorular yöneltti. Zubkov, Türkiye’de bir doğalgaz merkezinin herkes için faydalı olacağını söyledi.

Zubkov, tek yapılması gerekenin bunun faydalı olduğunu anlamak ve ciddi şekilde çalışmak olduğunu aktardı. Türkiye’nin böyle bir dağıtım merkezi kurulmasını kabul etmesinin gayet güzel olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’yi enerji merkezi haline getirmekle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Söz konusu değerlendirmeler, hem Rus basınında hem de Avrupa basınında yer etmişti.

Rus basınında “Moskova, Türkiye’yi doğalgaz merkezi yapmak istiyor” isimli başlıklar atılmıştı. Rus basını, Türkiye’nin Rusya için çok az fırsattan biri olduğunu belirtmişti. Hatta konuyla ilgili dengelerin değişeceği, Avrupa’da enerji haritasının tekrar çizileceği ifade edilmişti.

Alanında uzman kişiler, Rusya’nın Türkiye ile iş birliğini geliştirmeye ilgi duyduğunu, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin uzun vadede amaç ve hedeflere uygun olacağını belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu