Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell Azerbaycan’a Siber Güvenlik Hizmeti Verecek

Turkcell ile Azerbaycanlı Quantum Siber Teknoloji şirketi arasında uluslararası iş anlaşması imzalandı.
Turkcell Azerbaycan’a Siber Güvenlik Hizmeti Verecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. siber güvenlik alanındaki inovatif ürün ve hizmetlerinin yurt dışına ihracı konusunda önemli bir anlaşmaya imza attı. Kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Turkcell ile Azerbaycanlı Quantum Siber Teknoloji şirketi arasında bir anlaşma yapıldı.

Bu anlaşma ile Turkcell’in Azerbaycan’da başta finans sektörü olmak üzere çeşitli şirketlere ve kurumlara siber olgunluk analizi, siber saldırı izleme-engelleme, siber tehdit istihbaratı, kimlik-erişim yönetimi ve zafiyet yönetimi gibi teknolojik hizmetler sunacağı belirtildi.

Turkcell, bu tür çalışmalarını ihraç ederek ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor.

Turkcell Azerbaycan’a Hem Ürün Hem Hizmet İhraç Edecek

Turkcell, Azerbaycan teknoloji pazarına ihraç edeceği yerli siber güvenlik ürün ve saydığımız hizmetlerin yanında inovatif bilgi birikimini de paylaşacak. Bu sayede Azerbaycan’da sektörün gelişimine katkı sunulması ve kritik öneme sahip kurumların siber güvenliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Söz konusu anlaşma Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin ve Siber Güvenlik Direktörü Emin İslam Tatlı’nın ev sahipliğinde düzenlenen imza töreninde yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Karşı taraftan Azerbaijan Franchise Association Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Ofisi Başkanı Aytan Heyderkhanli, GNI Soft ve Quantum Siber Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Asadov, GNI Soft Genel Müdürü Nurlan Valiyev ile Quantum Siber Teknoloji Genel Müdürü Rauf Hesenov gibi isimler de imza töreninde yer aldı.

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezgin, siber güvenliğin Turkcell iş stratejisinin önemli bir bileşeni olduğunu söyledi.

“Teknoloji şirketi yetkinliğimize entegre şekilde siber güvenlik ve bilgi güvenliği tecrübelerimizi de hem kurumsal hem bireysel müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.” diyen Sezgin, bu alanda geliştirdikleri yeni teknolojilerle müşterilerin artan taleplerine çözüm geliştirdiklerini anlattı.

Siber ortamda birçok tehdit olduğunu, olası saldırı ve olayların etkilerini azaltmak için yeni önlemler geliştirdiklerini söyledi. Bu çalışmaları ise sektör aktörlerinin yanında ulusal ve uluslararası düzeyde iş birlikleri yaparak, paylaşıldığını sözlerine ekledi.

Bu amaçla kardeş ülke Azerbaycan’daki Quantum Siber Teknoloji firmasıyla imza atarak, bu alanda ilk adımı atmış olduklarını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.