Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell’den NETAŞ’a 3,1 Milyon Dolarlık Sipariş

NETAŞ Telekomünikasyon, Turkcell bağlı ortaklıklarından toplamı 3,1 milyon doları geçen iki sipariş aldı.
Turkcell’den NETAŞ’a 3,1 Milyon Dolarlık Sipariş
Yorum

NETAŞ Telekomünikasyon A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) aldığı iki yeni siparişin detaylarını bildirdi. Şirket, Turkcell’in bağlı ortaklığı Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.’den, ZTE VDSL Modem ürün projesi kapsamında 903.000 dolar tutarında sipariş aldı.

Ciroya olumlu katkı sağlayacak siparişin, kamuya açıklanan son bilançosundaki ticari alacaklar/borçlar içindeki payı yüzde 6,82,son gelir tablosundaki net satışlar/satılan malın maliyetinin içindeki payı ise yüzde 6,81 olarak belirtildi.

NETAŞ Telekomünikasyon, Turkcell’in bağlı ortaklığı Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş’den ise ZTE WTTx (Wireless to the X) ürün projesi kapsamında 2.212.500 dolar tutarında sipariş aldı.

Bu siparişin son bilançodaki ticari alacaklar/borçlar içindeki payının ise yüzde 0,61 olduğu belirtildi.

NETAŞ, her iki sipariş kapsamında toplamda 3.115.500 dolarlık iş almış oldu.

Saat 14.17 itibarıyla NETAS hisseleri yüzde 6,4 primli 37,56 liradan işlem görüyor. Gün içinde gerçekleşen fiyat aralığı 34,8 ve 38,66 oldu.

Hisseler haftalık bazda yüzde 10, aylık yüzde 29 ve yıllık yüzde 70 yükseldi. Hisselerin yıllık bazda gördüğü en düşük fiyat 19,9, en yüksek 43,9 oldu.

Turkcell (TCELL) ise yüzde 1,6 değer kaybıyla 52,9 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda yüzde 5’e yakın yükselen hisseler bugünkü işlemlerde 52,4 – 54,0 arasında seyretti. Yatırımcısına aylık getirisi yüzde 32, yıllık getirisi ise yüzde 192 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu