Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Yatırımcıların Radarındaki Bu Altcoin Tekrar Canlanıyor mu?

Türk yatırımcılar arasında da oldukça popüler olduğu bilinen altcoinin pazarında son günlerde dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Detaylar haberin devamında;
Türk Yatırımcıların Radarındaki Bu Altcoin Tekrar Canlanıyor mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dogecoin’in ardından kripto para piyasasının en büyük piyasa değerine sahip ikinci meme coini olarak bilinen Shiba Inu (SHIB) için son günlerde dikkat çekici gelişmeler gözlemleniyor. Türk yatırımcıların da ilgi gösterdiği Shiba Inu pazarında balinaların işlemleri yeniden hız kazanmış görünüyor.

Shiba Inu balinalarının bir kez daha zincir üzerinde büyük miktarda SHIB taşıdığı görüldü. Bu hareketler, meme tabanlı kripto para biriminin fiyatının yükseliş gösterdiği bir zamanda gerçekleşiyor ve bu durum, büyük çaplı yatırımcıların birikimlerini satmaya karar verip vermedikleri konusunda bazı endişelere yol açıyor.

Shiba Inu balinaları SHIB’i tekrar harekete geçirirken yatırımcılar şu sorunun cevabını arıyor: Düşüş mü yoksa yükseliş mi?

Shiba Inu Balinaları Varlıklarını Taşımaya Başladı

Kripto piyasasında balina hareketlerini takip eden Whale Alert platformu, son birkaç gün içinde büyük miktarda varlık içeren iki büyük Shiba Inu işlemi bildirdi. Bunlardan ilki 31 Ekim’de rapor edildi ve o sırada 35,35 milyon dolar değerinde 4,47 trilyon SHIB taşıyan tek bir işlem tespit edildi.

Bir sonraki işlem bundan bir gün sonra yani 1 Kasım Çarşamba günü gerçekleşti ve büyük miktarda SHIB taşıyan başka bir işlem kaydedildi. Bu işlem, 4,46 trilyon token taşıdığı için ilkine benzerdi. Ancak işlem sırasında dolar değeri 33,9 milyon dolarla biraz daha düşüktü.

GCM Yatırım Banner

Bu iki işlem, kripto paranın son birkaç aydaki en büyük işlemlerinden bazılarıydı ve doğal olarak, varış yerleri nedeniyle yatırımcıların endişesini çekti.

Kripto analisti Scott Matherson’a göre bu işlemlerin çıkış ve varış yeri, SHIB fiyatı için sonuçta yükseliş mi yoksa düşüş yönlü mü olduklarını çoğunlukla gösterebilmekte.

SHIB için Ayıdan Çok Boğa Sinyali Geliyor

Analist, her bir işlemin başlangıç ve varış noktalarına bakıldığında, kripto varlık için yükseliş eğiliminin düşüş eğiliminden daha yüksek olduğunun görüldüğünü öne sürdü. İlk işlemin aslında bilinmeyen bir cüzdandan bilinmeyen başka bir cüzdana taşınmış olduğunu, bunun, sahibinin varlıklarını güvende tutmak için diğer cüzdanlara taşıdığını gösteriyor olabileceğini belirtti.

Bununla birlikte, bunun tezgah üstü (OTC) bir satış olma olasılığının bulunduğuna da değinirken “Öyle olsa bile, bu tür satışlar, dijital paraları açık piyasaya boşaltmayarak kripto para biriminin piyasa fiyatını etkilemeyecek şekilde gerçekleştirilir ve bu da etkiyi en aza indirir.” ifadesini kullandı.

SHIB Fiyat Grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

İkinci işlemin ise merkezi bir borsadan çekilme olduğu göz önüne alındığında daha da yükselişe işaret ettiğini belirtti. Whale Alert’in gösterdiği gibi, işlemin aslında kripto paraların Bitvavo kripto borsasından özel bir cüzdana taşınması olduğunu ve birikime işaret ettiğini bildirdi.

İşlemlerin her ikisinin de herhangi bir satış belirtisi göstermemesinin, balinaların hala inançlarını koruduklarının ve SHIB tokenlarını tutuyor olmalarının göstergesi olduğunu söyleyen Matherson, “Böyle bir durumda, Shiba Inu için düşüşten çok yükseliş söz konusudur.” ifadesini kullandı.

Piyasa değeriyle en büyük 18. kripto para birimi konumundaki Shiba Inu, günlük ve haftalıkta yeşil yakmaya devam ederken 0,0000079 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.