Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Telekom ve Meditera 2023 Temettü Kararlarını Açıkladı

TTKOM, yatırımcılarını üzecek bir temettü açıklaması yaptı. Meditera ise temettü miktarını ve tarihini paylaştı. İşte detaylar;
Türk Telekom ve Meditera 2023 Temettü Kararlarını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsada gün içinde birçok şirket pay geri alım programlarını, temettü kararlarını, bilançolarını ve diğer gelişmelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklıyor. TTKOM koduyla işlem gören Türk Telekomünikasyon, temettü konusunda pay sahiplerini üzecek bir karar aldı. TTKOM hissedarları 2023’te temettü alamayacak.

Şirket, yaptığı açıklamada stratejik hedeflerine ulaşma, likidite ve yatırım dengesini koruyarak teknolojik üstünlüğünü sürdüreceğini belirtti. TTKOM, Yönetim Kurulu’nun Olağan Genel Kurulu’na 2022 yılı karından kar payı dağıtılmamasını teklif ettiğini aktardı.

Kararın son dönemde yaşanan olaylar ışığında daha temkinli olunması gereğini ve finansal piyasalarda küresel ve yurt içi makro belirsizliklerin yaratacağı olası dalgalanmaları da göz önüne almak suretiyle şirketin likitide ve yatırım ihtiyaçlarını yansıttığı vurgulandı.

TTKOM hisseleri, bugün yüzde 2,3 artarak 18,6 TL’ye yükseldi.

Meditera Temettü Açıklaması

Borsa İstanbul’da MEDTR koduyla işlem gören Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret, yatırımcılarını 2023 yılında vereceği temettü hakkında bilgilendirdi.

MEDTR, toplam 150 milyon TL (brüt) kar payı dağıtacak. İki taksit halinde gerçekleşecek temettü ödemelerinin ilk taksiti 28 Mart 2023’te, ikinci taksit ise 5 Nisan 2023’te ödenecek. Hissedarlar ilk ödemede hisse başına net 0,2268907, ikinci taksit ödemesinde ise 0,9075629 TL alacak.

MEDTR, günlük yüzde 1,3 yükselişle 31,5 TL’ye çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu