Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Savunma Şirketi Avrupa’da İhale Kazandı

Nurol Makina, Estonya’da düzenlenen ve 2 yıldır yakından takip ettiği ihalenin kazananı olmayı başardı. Genel Müdür Akyol, önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Türk Savunma Şirketi Avrupa’da İhale Kazandı
HABER GİRİŞ

Türk savunma sanayisi, Avrupa’daki varlığını güçlendirecek bir yeni bir adım attı. Zırhlı kara aracı üreticisi Nurol Makina, Estonya’da düzenlenen ve 9 firmanın katıldığı 4×4 zırhlı araç ihalesini kazanmayı başardı.

Şirket, Estonya Savunma Teknik Kurumu arasında Tallinn’de 100 adet NMS 4×4 (Yörük) tedariki için sözleşme imzaladı. Sözleşmeyi imzalayan Nurol Makina Genel Müdürü Engin Akyol, Avrupa’ya ve bir NATO ülkesini ilk satışlarını Macaristan’a yaptıklarını, sonraki süreçte Nurol Makine İngiltere’yi kurduklarını hatırlattı.

Avrupa’ya açılma konusunda ciddi hedefleri olduğunu vurgulayan Akyol, Estonya’daki söz konusu projeyi 2 senedir izlediklerini paylaştı. Kullanıcı ve tedarik makamıyla karşılıklı güven kapsamında çalışarak sözleşme aşamasına geldiklerini ifade etti.

Estonya’nın Birleşmiş Milletler ve NATO görevlerinde son derece önemli bir aktör olduğuna dikkat çeken Akyol, 2 senelik ihale sürecinin oldukça zor geçtiğini söyledi. Kullanıcının son derece profesyonel olması ve ne istediğini bilmesinden dolayı, bundan sonraki sürecin daha zor olacağını kaydetti.

“Son Derece Güvenilir Bir Araç”

NMS 4×4’ün efsane haline gelmiş Ejder Yalçın aracının bir türevi olduğunu, son derece güvenilir bir araç olduğunu belirtti. Yük kapasitesinin oldukça yüksek olduğunu ve en büyük avantajının 11 kişilik hızlı bir araç olması olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Aracın torkunun yüksek, beygir gücünün fazla olmasından dolayı hızlı intikal konularında önemli bir açığı kapatabileceğini sözlerine ekledi.

Genel Müdür Akyol, araçların teslimatını 18 ay içerisinde tamamlayacaklarını açıkladı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın