Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Lirası için Güzel Haber Geldi! Reel Değer Yükseldi

Ekim ayına yönelik reel efektif döviz kuru açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan açıklanan verilere göre reel efektif döviz kuru 55,9’a yükseldi.
Türk Lirası için Güzel Haber Geldi! Reel Değer Yükseldi
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 6 Kasım tarihinde reel efektif döviz kuru verilerini paylaştı. Aktarılan rakamlara göre tüketici fiyat endeksi (TÜFE) bazlı reel efektif döviz kuru Ekim’debir önceki aya göre 55,90 seviyesine yükseldi. Eylül için reel efektif döviz kuru 55,2’den 55,46’ya revize edildi.

Üretici fiyat endeksi (ÜFE) bazlı reel efektif döviz kuru ise Ekim’de 89,03’e düştü. Bir önceki ay ÜFE bazlı kur 89,55 düzeyindeydi.

Reel efektif döviz kuru, Türk lirasının satın alma gücünde meydana gelen değişimleri gerçekçi olarak ortaya koyar. Bu verideki artış Türk lirasının reel olarak değer kazandığını, düşüş ise reel olarak değer kaybettiğini gösterir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın