Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk-İş Başkanı: Asgari Ücreti Konuşmak için Erken

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret ile ilgili konuşmak için çok erken olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
Türk-İş Başkanı: Asgari Ücreti Konuşmak için Erken
HABER GİRİŞ

Yeni yıla yaklaşırken Türkiye’nin gündem maddelerinden biri de asgari ücret. Aralık ayında başlayacak görüşmelere az bir süre kalmışken yetkililerden dikkat çeken açıklamalar geliyor. İş tarafını temsil eden Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bu sene masada işçinin olacağını söyledi.

Manisa’nın Soma ilçesinde Maden İş Sendikasını ziyaret eden Atalay, asgari ücretlinin en büyük ana probleminin vergi olduğunu dile getirdi. Vergiyle ilgili bir düzenleme ve sabitleme yapılması gerektiğini aktardı.

Asgari ücret görüşmelerinde masaya işçinin oturacağını söyleyen Atalay, “Sendikacı olmayacak. Onlar bu parayla nasıl geçinemediklerini anlatacaklar. Sonra komisyonu tespit edeceğiz.” dedi.

Ücret ile ilgili zamanı geldiğinde konuşacağını belirterek, asgari ücret lafı açıldığında her şeye zam geldiğini söyledi. Şimdi konuşmanın hiçbir anlamı olmadığını söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde bir sendikacı ile sendikalı olmayan garson, akaryakıt pompacısı, berber ve kasap gibi farklı mesleklerden 4 işçinin görüşmelerde milyonlarca asgari ücretliyi temsil edeceğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın