Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk-İş: Adil Bir Düzen Gelmezse Meydanlara Çıkacağız

Yeni asgari ücreti kabul etmeyen Türk-İş, maaşı eriten vergi oranlarına dikkat çekti. Adil vergi taleplerinin karşılık bulmaması halinde miting sinyali verdi.
Türk-İş: Adil Bir Düzen Gelmezse Meydanlara Çıkacağız
HABER GİRİŞ

Asgari ücret görüşmelerinde 9 bin liranın altında tutarı kabul etmeyerek masadan kalkan Türk-İş cephesinden yeni bir açıklama geldi. Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, 8 bin 506 lira olarak açıklanan rakamın içlerine sinmediğini ifade etti.

Türk-İş’in Eskişehir Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Kavlak, yeni asgari ücretin vatandaşın derdine derman olmayacağına dikkat çekti.

Hal böyleyken açıklanan rakamın arkasında Türk-İş’in durmadığının altını çizerek, yaşanan bir diğer sorun olan vergi adaletsizliğine değindi.

Kavlak, “O masada hepimizin canını yakan, bizi canımızdan bezdiren vergi oranları ile ilgili değişiklik de talep ettik” dedi.

Ücretli çalışanlardan yüksek bir vergi alındığını, maaşların vergi kesintileri yüzünden daha çok eriyeceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Türk-İş Genel Sekreteri, “Eskiden ücretliler sabit gelirli olarak anılırdı. Bugün bu vergi sistemi ile artık biz azalan gelirliyiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Sizi Meydanlara Çağıracağız”

Adil bir vergi sistemi talebini yineleyen Kavlak, talepleri karşılık bulana kadar mücadeleye devam sözü verdi.

En son çare olarak mitinge başvuracakları sinyali vererek, “Adil bir vergi düzeni gelene kadar her kapıyı çalacağız, ilgili herkese gideceğiz. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bunlar da yetmezse sizi meydanlara çağıracağız” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.