Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜRK-İŞ Açıkladı: İkinci Toplantıda da Rakam Konuşulmadı

Asgari ücrete verilecek zam pazarlığında ikinci toplantı sonlandı. Toplantıda konuşulan maddeleri TÜRK-İŞ temsilcisi açıkladı.
TÜRK-İŞ Açıkladı: İkinci Toplantıda da Rakam Konuşulmadı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Asgari ücrete verilecek ara zam için ikinci kez toplanan komisyonun masada ele aldığı konu başlıkları hakkında açıklama yapan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, rakamın konuşulmadığını açıkladı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun şimdiye kadar rakamla ilgili pazarlık yapmadığını kaydeden Ağar, yeni asgari ücretin Kurban Bayramı öncesi netlik kazanacağını yineledi.

Gazetecilerin karşısına geçen TÜRK-İŞ temsilcisi, bayramdan önce milyonların beklediği sonuca varmak için üçüncü toplantının bu hafta olacağını aktararak şöyle konuştu:

“Uzun uzun görüşmeler yaptık. Çalışma hayatı ile ilgili görüşmeleri sunduk. Rakam olarak bir yere gelinmedi. Bu hafta içerisinde üçüncü defa komisyon olarak bir araya geleceğiz.”

Komisyon tarafından çıkacak sonucu kamuoyuna daha önce olduğu gibi yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağını belirterek, “Hükümet tarafından herhangi bir rakam gündeme gelmedi. Biz işçi kesimi tarafından bir mutabakat sağlanacağını düşünüyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Muhalefet Şerhimizi Koyarız”

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanı Vedat Bilgin’in açıkladığı 500 dolar sınırına atıf yapan Ağar, “Türk parası olarak görüşüyoruz, dolar üzerinden pazarlık yapmıyoruz. Günün şartlarına göre insanların alım gücünün artmasını istiyoruz. 500 dolar üzerinden değil, günün şartlarına göre pazarlık yapılacak. Bu hafta inşallah bunu sonuçlandıracağız” dedi.

Masada işçi, işveren sendikaları ve hükümet tarafının ortaklaşa bir rakamda anlaşması niyetinde olduklarını kaydederek, “Kafamızdaki rakam olmazsa muhalefet şerhimizi koyarız. Gönlümüz üçlü olarak kararın alınması” diye ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.