Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Eximbank ile Çin Eximbank Arasında Garantili İş Birliği

Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenen toplantıda Türk Exim Bank ile Çin Eximbank arasında geniş çaplı bir mutakabat zaptı imzalandı. İşte detaylar;
Türk Eximbank ile Çin Eximbank Arasında Garantili İş Birliği
YAYINLANMA ZAMANI

Türk Eximbank ile Eximbank arasında finansman ve garanti ile destek sağlamayı hedefleyen geniş çaplı bir iş birliği yapıldı. Bir süredir devam eden genel iş birliğine yönelik mutabakat zaptı, Avustralya’nın Sidney kentinde gerçekleştirilen Asya Exim Bankaları Forumu’nda 2023 Yıllık Toplantıda imzalandı.

21 Kasım’da masaya oturan taraflar, mutabakat zaptı imzalayarak teknik iş birliğinin yanı sıra üçüncü ülkelerde Türk ve Çinli firmalar tarafından ortak üstlenecek proje ve işlemleri kapsıyor. Bu projelerle paralel/ortak finansman ve garanti ile destek sağlanması, böylece Türk ihracatçıların yeni finansman kaynaklarına erişimi ile rekabetçiliğin korunması amaçlanıyor.

Söz konusu mutabakat zaptı, önümüzdeki günlerde her iki kuruluş arasında gündeme gelecek somut adımların altyapısını oluşturma açısından kritik öneme sahip.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.