Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turizm Uzmanı Açıkladı: Ucuz Ülke İmajı Sona Erdi

İspanya’da düzenlenen toplantıda konuşan turizm uzmanları, Türkiye’de turizm sektöründeki beklentilerini paylaştı. İşte detaylar;
Turizm Uzmanı Açıkladı: Ucuz Ülke İmajı Sona Erdi
Son Güncelleme: 

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Anadolu Ajansı muhabirine verdiği demeçte Türkiye’deki turizm alanıyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı. İspanya’da düzenlenen “FVW Travel Talk Kongress” toplantısında Türkiye turizmi de değinilen konular arasında yer aldı.

Baraner, Türkiye turizminin Avrupa piyasalarında kalite ve hizmet garantisiyle öne çıktığını, fiyat odaklı rekabet yerine yeni bir yol izlediğini ve bunun kazanımlarını toplamaya başladığını söyledi.

“Ucuz Ülke İmajı”

Son 5 yılda turist başına ortalama harcamanın 800 dolardan 1200 dolara çıktığını açıklayan Baraner, “Türkiye ucuz ülke imajını geride bıraktı.” dedi.

Kültür turları ve sağlık turizmindeki ivme ile en geç 2030’da 100 milyon turist, 120 milyar dolar turizm geliri hedefi gerçekleşeceğini aktardı.

İspanya’daki toplantıda Türkiye’nin artık Avrupa’da fiyatla değil, kalite ve yüksek hizmetle rakiplerine meydan okuduğunu ve bu konuda beklenmedik bir müşteri hacmine ulaştığının görüldüğünü ifade etti.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

“Oyun Kurucu”

Türkiye’nin oyun kurucu bir konuma geldiğinin altını çizen Baraner, uzmanların 2024 sezonunda Türkiye’de 2024 sezonunda bu yıla kıyasla önemli bir artış beklediklerini duyurdu.

Schauinsland isimli tur operatörünün Pazarlama Müdürü Adnan Eken, Türkiye’ye 300 bin üst sınıf Alman turist getirdiklerini ve 2024’te yaklaşık yüzde 15 – 20’lik artış beklediklerini açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu