Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüm Zamanların Rekorunu Bu Ay Kıran Altcoin 10 Doları Görebilir!

Toncoin, kripto piyasasındaki çalkantılı ortama meydan okuyarak kısa sürede yüzde 25 daha yükseldi. Yükselişteki altcoinin fiyatını neler bekliyor? Detaylar;
Tüm Zamanların Rekorunu Bu Ay Kıran Altcoin 10 Doları Görebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Toncoin ağının yerel kripto para birimi TON, hiç kuşku yok ki 2024 yılındaki fiyat performansıyla yılın en çok konuşulan ve ilgi gören altcoinleri arasında ilk sıralarda geliyor. Son dönemdeki piyasa türbülansına büyük ölçüde meydan okuyan altcoin, sadece birkaç gün önce fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 7,65 dolara yükselmesiyle yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

TON, son birkaç gün içindeki güçlü yükseliş hareketleriyle piyasa değeri açısından sekizinci en büyük kripto para birimi konumuna kadar da yükseldi. Altcoin, haber yazımı itibarıyla bugünkü geri çekilmenin sonucu olarak yaklaşık 22 milyar dolarlık piyasa değeriyle, önceki gün geride bıraktığı Dogecoin’in (DOGE) ardından dokuzuncu sırada yer alıyor.

Toncoin Fiyatı Son Günlerde Güçlü Yükseldi
Kaynak: CoinMarketCap

Mart ayından bu yana kayda değer bir ivme yakalayan fiyat, son birkaç güne kadar haftalıkta yüzde 35 ve aylık bazda yüzde 136 oranında yeşil yakarak dikkat çekti.

Teknik Göstergeler Potansiyel Büyüme Sinyali Veriyor

Uzmanlarca, Toncoin’in son zamanlardaki ivmesinin, kısmen yatırımcıların güvenini artıran HashKey ile olan ortaklığına bağlanabileceği belirtiliyor.

Analistlerin büyük bölümüne göre teknik analiz, fiyatının yükselen bir kanal modelini takip etmesiyle yükseliş eğilimine işaret ediyor. Kısa süreli aşağı yönlü hareketlere rağmen destek hattı yakınındaki güçlü alım faaliyeti yatırımcıların dayanıklılığını gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Tahminler, altcoin için 7,50 dolarlık direnç çizgisinin potansiyel olarak aşılması ve 10 dolara doğru bir yükselişin önünün açılması yönünde yoğunlaşıyor.

Her iki hareketli ortalamanın da yükseliş eğiliminde olduğuna, göreceli güç endeksinin (RSI) pozitif kalmayı sürdürdüğüne ve alıcılar için olumlu koşulların sinyalini verdiğine dikkat çekiliyor.

TON’un Büyümesinin Arkasındaki Diğer Katalizörler

Toncoin’in patlayıcı büyümesinin arkasında çok sayıda itici gücün bulunduğu belirtiliyor. Kendine özgü teknolojisinin, üzerine inşa edilen merkezi olmayan hizmetlerin ölçeklenebilirliğine yardımcı olmasının ve Telegram ile olan sıkı ilişkisinin, genişlemesi için ek bir katalizör görevi gördüğüne değiniliyor.

Özellikle, mesajlaşma uygulaması Telegram’ın etkisinin Toncoin’in ivmesine katkıda bulunduğu biliniyor. Telegram’ın yaklaşmakta olan halka arzına ilişkin söylentiler ve Toncoin’i platformuna entegre etme planları yatırımcıların iyimserliğini son dönemde önemli ölçüde yükseltmiş durumda.

Telegram CEO’su Pavel Durov yakın zamanda şirketin toplam 30 milyar dolarlık teklif aldığını açıklayarak heyecanı daha da artırdı. Ek olarak Telegram’ın, ödüllerin Toncoin üzerinden dağıtılacağı kanallarda reklam sunma kararı, platformun kripto para birimi entegrasyonuna olan bağlılığının altını çiziyor.

Altcoin, bugünkü genel piyasa geri çekilmesine paralel hareket ederken, yazım itibarıyla 6,12 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın