Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İlk 15 İçindeki O Altcoinden Sürpriz Yükseliş! Fiyat Neden Çıktı?

Piyasa değeriyle en büyük 15. kripto varlık konumundaki Toncoin, gün içinde yüzde 25'e varan etkileyici artış gösterdi. Fiyat neden yükseliyor? Detaylar haberde;
İlk 15 İçindeki O Altcoinden Sürpriz Yükseliş! Fiyat Neden Çıktı?
HABER GİRİŞ

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’ın CEO’su Pavel Durov’un önemli bir duyurusunun ardından TON’un piyasa değeri neredeyse 10 milyar dolara fırladı. Platformun, 100 yeni ülkede reklamlara izin vereceği ve reklam gelirinin yarısının TON blok zinciri aracılığıyla Toncoin’deki kanal sahipleriyle paylaşılacağı öğrenildi.

Durov, platformun önümüzdeki Mart ayı içinde yaklaşık yüz yeni ülkede tüm reklamverenlere resmen açılacağını ifade etti.

Bu ülkelerdeki kanal sahipleri, dünyanın pek çok bölgesinde milynlarca insan tarafından kullanılan uygulamanın reklam göstermekten elde ettiği gelirin yüzde 50’sini almaya başlayacak. Durov, ödemelerin ve para çekme işlemlerinin TON blok zinciri kullanılarak gerçekleştirileceğini açıkladı.

Telegram Haberi Fiyatı Fırlattı

Toncoin’in fiyatı bu duyuru sonrasında kripto piyasasındaki genel yükselişle aynı döneme denk gelecek şekilde yüzde 25 artarak yaklaşık 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

TON Fiyatı Bugün Sert Yükseldi
Kaynak: CoinMarketCap

“Fragment’teki Telegram kullanıcı adlarına uyguladığımız yaklaşımımıza benzer şekilde, reklam satacağız ve geliri Toncoin’deki kanal sahipleriyle paylaşacağız” diyen isim, bunun içerik oluşturucuların Toncoin’lerini nakde çevirebilecekleri ya da kanallarını tanıtmak ve yükseltmek için yeniden yatırım yapabilecekleri kullanışlı ve verimli bir döngü yaratacağına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Ağın yerel kripto para birimi olan TON, duyurudan sadece birkaç dakika sonra sert yükseliş gösterdi ve yükselen piyasa değeriyle kısa süre içinde en büyük 15. dijital varlık konumuna geldi.

TON’un yükselişi, kripto sektörünün genel olarak yeniden canlanmasının ortasında geldi. Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) Kasım 2021’den bu yana ilk kez 60 bin dolarlık kilometre taşına ulaştıktan sonra gün içinde 62 bin doların da üzerini gördü. Ethereum (ETH) da son yılların en yüksek seviyesi olarak 3.300 doların üzerine çıktı.

TON, haber yazımı itibarıyla piyasa değeri sıralamasında Polygon’un altında (MATIC), Shiba Inu’nun (SHIB) üzerinde yer alırken yeşil görünümünü korumayı sürdürüyor.

Öte yandan, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, birkaç ay önce plasma teknolojisi ve bu teknolojinin Ethereum blokzincirine olası faydalarını ele aldığı bir blog yazısı yayımlamıştı.

Kripto analitik şirketi Layergg, işlem ücretlerini azaltmak ve protokollerin güvenliğini artırmak için yararlanılan Plasma teknolojisinin bazı altcoin projeleri ile ilişkili olduğunu ve bunun ilerleyen dönemde söz konusu altcoinlerin fiyatını destekleyebileceğini bildirmişti. Bu altcoinler MATIC, OMG, LOOM, TON olarak sıralanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın