Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüm Tepkilere Rağmen Bu Halka Arz Rekor Kırdı

Orta Doğu’daki savaşta İsrail cephesi ile adı anılan TAB Gıda, boykot çağrılarına rağmen halka arzında talep patlaması yaşadı. Şirketin halka arz sonuçları haberde;
Tüm Tepkilere Rağmen Bu Halka Arz Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’a girme hazırlığı yaptığı günden beri adından söz ettiren ve 6,8 milyar lira değerindeki halka arz büyüklüğü ile dikkat çeken TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, savaş gündemine rağmen halka arzına rekor düzeyde katılımcı çekmeyi başardı.

28 yıldır Türkiye’deki faaliyetlerini TAB Gıda ile yürüten ve son gelişmelerde İsrail ordusuna yemek verdiği haberi yayılan Burger King, tüm şimşekleri şirket üzerine çekti.

Ancak sosyal medyada günlerce boykot edilen TAB Gıda, 5,2 milyon kişinin katılımıyla halka arzında rekora imza attı.

Şirketin halka arz sürecine liderlik eden İş Yatırım Menkul Değerler’in Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı sonuçlarda, 18-19-20 Ekim tarihlerinde talep toplama işlemleri gerçekleşen TAB Gıda’nın halka arzına, planlananın 2,5 katı talep geldiği duyuruldu.

Payları 130 TL’den halka arz edilen şirketin halka arz büyüklüğü 6 milyar 825 milyon TL olarak gerçekleşti ve yaklaşık 5 milyon 185 bin kişinin katılımıyla Borsa İstanbul tarihinin yeni halka arz yatırımcı rekoru kırıldı. Şirketin halka arz sonuçlarıyla ilgili şöyle bilgi paylaşıldı:

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

“Halka arzda, yurt içi bireysel ve grup çalışanlarından oluşan yatırımcılara tahsis edilen payların 2,1 katı ve yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen payların 4,2 katı talep toplanmıştır. Böylece, halka arzda planlanan tahsisatın toplam 2,5 katı talep toplanmıştır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.