Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tuğçelik Alüminyum’dan Bir Bedelsiz Kararı Daha!

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri, yüzde 500 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.
Tuğçelik Alüminyum’dan Bir Bedelsiz Kararı Daha!
Son Güncelleme: 

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş (TUCLK), bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını açıkladı. Şirket, 27 Eylül’de yaptığı açıklamada, daha önce aldığı bedelsiz kararını geri çekip Genel Kurul sonrasında yapılacağını bildirmişti. Söz konusu açıklamalar yatırımcılar tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

16 Ekim’de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, şirketin ödenmiş sermayesinin yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerini icra ederken özkaynaklar içindeki oranının çok düşük kalmasıyla, tekrardan bedelsiz sermaye artırımı aldığı belirtildi.

Bu çerçevede tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle sermayenin yüzde 500 oranında artış ile 150 milyon TL artırılarak 180 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği ifade edildi.

İç kaynaklardan yapılacak olan 150 milyon TL tutarındaki sermaye artışının tamamının geçmiş yıl karlarından karşılanacağı aktarıldı. Yapılacak sermaye artırımı nedeniyle kayıtlı sermaye tavanının 2023 – 2027 yılları için geçerli olmak üzere 900.000.000 TL’ye artırılacağı bildirildi.

TUCLK, yüzde 3,3 artışla günü 90 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 3, aylık yüzde 36,5 ve yıllık yüzde 385 oranında yükseliş görüldü.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu