Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tuğçelik Alüminyum’dan Bir Bedelsiz Kararı Daha!

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri, yüzde 500 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu.
Tuğçelik Alüminyum’dan Bir Bedelsiz Kararı Daha!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş (TUCLK), bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını açıkladı. Şirket, 27 Eylül’de yaptığı açıklamada, daha önce aldığı bedelsiz kararını geri çekip Genel Kurul sonrasında yapılacağını bildirmişti. Söz konusu açıklamalar yatırımcılar tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

16 Ekim’de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, şirketin ödenmiş sermayesinin yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerini icra ederken özkaynaklar içindeki oranının çok düşük kalmasıyla, tekrardan bedelsiz sermaye artırımı aldığı belirtildi.

Bu çerçevede tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle sermayenin yüzde 500 oranında artış ile 150 milyon TL artırılarak 180 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği ifade edildi.

İç kaynaklardan yapılacak olan 150 milyon TL tutarındaki sermaye artışının tamamının geçmiş yıl karlarından karşılanacağı aktarıldı. Yapılacak sermaye artırımı nedeniyle kayıtlı sermaye tavanının 2023 – 2027 yılları için geçerli olmak üzere 900.000.000 TL’ye artırılacağı bildirildi.

TUCLK, yüzde 3,3 artışla günü 90 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 3, aylık yüzde 36,5 ve yıllık yüzde 385 oranında yükseliş görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın