Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜED Başkanı: Emeklinin Dayanacak Gücü Kalmadı

TÜED Başkanı Ergün, emeklinin yılbaşına kadar dayanacak gücünün kalmadığını söyledi. Detaylar haberde...
TÜED Başkanı: Emeklinin Dayanacak Gücü Kalmadı
HABER GİRİŞ

Türkiye’de hayat pahalılığı işçiyi, memur ve emekliyi derinden etkiliyor. Temel ürünlere gelen zamlar vatandaşın geçimini daha da zorlaştırıyor. Özellikler ek zam bekleyen emeklinin maaşı bu zamlar karşısında erimeye devam ediyor. Konuya yönelik açıklamada bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklinin yılbaşına kadar dayanacak gücünün kalmadığını belirtti.

TÜED Başkanı Ergün, emeklinin 2002 yılındaki aylığının altın karşılığını bugün alabilseydi maaşın 25 bin 104 lira olacağını söyledi.
2002 yılında en düşük emekli aylığı olan 257 lira ile 15 gramdan fazla altın alınabildiğini, bugün gelinen noktada ise 4,5 gram altın alınabildiğini bildirdi.

Ergün, yapılması gerekenin, ek ödeme oranlarının yüzde 10 seviyesine yükseltilmesi ve sağlık kesintilerinin kaldırılması olduğunu söyledi.

TÜED Başkanı Ergün, “Sağlıkta katkı payları ise emekliler için adeta bir kabusa dönüşmüştür. Emeklilerimizden sağlık katkı payı kesilmemelidir.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın