Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TTK Başkanı Çetin’den Yunanistan Çıkışı!

TTK Başkanı Çetin, Türkiye'ye yönelik asılsız iddialarıyla gündemde kalmaya çalışan Yunanistan'ın suçlarının anlatılması gerektiğini söyledi. Detaylar haberde...
TTK Başkanı Çetin’den Yunanistan Çıkışı!
HABER GİRİŞ

Türkiye-Yunanistan arasında gerilim artmaya devam ediyor. Türkiye’ye yönelik asılsız iddialarını sürdürmeye devam eden Yunanistan’a Türk Tarih Kurumu’ndan (TTK) cevap geldi.

“Batı Anadolu’da Yunan Mezalimi” başlıklı panelde konuşan TTK Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, kurum olarak tarihi bütün yönleriyle araştırdıklarını fakat asılsız iddialarla karşı karşıya kaldıklarını aktardı. Yunanistan’ın asılsız iddialarına cevap vermek zorunda kaldıklarını söyledi.

“Yunanistan’ın İşlediği Suçların Anlatılması Gerek”

Çetin, sessizliğin yanlış anlaşıldığını yapılanların hepsinin kayıtlı olduğunu aktardı. Yunanistan’ın işlediği suçların anlatılması gerektiğini kaydetti.

Tarihsel olarak bakıldığında Türklerin hiçbir şekilde mağdur olmadığını kaydeden Çetin, Yunanistan’a çeşitli yollardan mesaj yollandığını fakat Yunanistan’ın suçlamalara devam ettiğini aktardı.

“Yunan Zulmüne Uğrayanların Aziz Hatırasına Sahip Çıkacağız”

Ankara Üniversitesi DTCF Dekanı Prof. Dr. Levent Kayapınar ise vatanı işgale gelenlerin kendilerini zulme uğramış insanlar olarak göstermeye başladıklarını bildirdi. Bu tür olaylarda bilimsel kaynakların kullanılmasına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu panele mesaj gönderen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “ Kendi vatanında Yunan zulmüne uğrayanların, zulme karşı canları pahasına mücadele edenlerin aziz hatırasına ilelebet sahip çıkacağımızı ifade etmek istiyorum.” ifadesinde bulundu.

Yunan yetkililerden gergin olan ilişkinin ateşini yükseltecek açıklamalar gelirken Türkiye’den cevaplar gecikmiyor. Son olarak Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros’un sözleri tepki çekti.

Floros, Türkiye’ye yönelik açıklamasında Yunanistan’ın savaşa hazır olduğunu belirtti. Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” cümlesine cevap vererek “Kim gelmek istiyorsa ölümcül bir hata yapar.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.