Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TSK Filistin’e İnsani Yardım için Göreve Hazır

Mİlli Savunma Bakanlığı kaynakları tarafından Filistin’e yönelik Türkiye’den yapılacak olan yardım çalışmalarına ilişkin bilgi verildi. Detaylar haberin içerisinde;
TSK Filistin’e İnsani Yardım için Göreve Hazır
HABER GİRİŞ

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının ardından Türkiye’den Filistin’e yapılması planlanan yardım çalışmalarında Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) alacağı görevlere ilişkin açıklama geldi. MSB, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) verilecek direktifler doğrultusunda insani yardım ve tahliye konusunda göreve hazır olduğunu bildirdi.

MSB kaynakları tarafından yapılan açıklamada TSK’nın hem tahliye hem de sağlık desteği konusundaki tecrübelerine dikkati çekildi. Yardım çalışmalarında en önemli unsurun ise bölgedeki ortamın uygunluğu olduğu belirtildi.

TRT Haber’in ABD’nin ikinci bir uçak gemisi görev grubunun Doğu Akdeniz’e geleceğine yönelik açıklamaları MSB kaynaklarına hatırlatmasının ardından savunma ve güvenlik konusunda bölgedeki her türlü gelişmeyi yakından takip ettiklerini belirtti.

Çatışmaların sürdüğü bölgede, alınması gereken tüm tedbirlerin alındığının altı çizildi.

Bölgedeki Çalışmalar Yakından Takip Ediliyor

Birçok ülkenin senelerdir bölgeye yakından ilgi ve alaka gösterdiğine işaret eden kaynaklar, belli periyotlarla uçak gemisi görev grubunun bölgede görev icra ettiği bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

ABD’nin bir görev grubu daha görevlendirdiğini açıkladığı anımsatılarak, o uçak gemisi görev grubunun daha gelmediği kaydedildi.

ABD’li muhataplara konuyla ilgili soru sorduklarını bildiren MSB kaynakları, muharip olmayanların sivillerin tahliye operasyonu kapsamında geldiklerine dikkat çekti. Kaynaklar, bölgedeki çalışmaları yakından takip ettiklerini de ekledi.

TSK’nın Planlı Eğitim ve Tatbikatları Devam Ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine yönelik gelen soru üzerine TSK’nın planlı eğitim ve tatbikatlarının kararlılıkla sürdüğü vurgulandı.

Kaynaklar tarafından TSK’nın Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) hak, alaka ve menfaatlerini azim ve kararlılıkla koruduğu dile getirildi.

Bahsi geçen kapsamda Deniz Kuvvetleri’nin Doğu Akdeniz’de yeterli sayıda gemiyle keşif gözetleme, sancak, varlık gösterme ve eğitim, tatbikat faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın