Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Truss Tartışmalara Rağmen Vergi İndirimini Dilinden Düşürmüyor

İngiltere Başbakanı Truss, bugün yaptığı açıklamada her zaman düşük vergiden yana olduklarını ve bunun ahlaki açıdan doğru bir şey olduğunu söyledi.
Truss Tartışmalara Rağmen Vergi İndirimini Dilinden Düşürmüyor
HABER GİRİŞ

İngiltere’de Liz Truss’ın başbakan olmasından bu yana vergi konusuna dair tartışmalar bitmiyor. Ülkede, ekonomideki kötü gidişata rağmen yüzde 45’lik gelir vergisini kaldırma planı gündeme gelmişti. Eleştirilerin ardından Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, planın rafa kaldırıldığını duyurdu.

Ancak Truss’ın yaptığı son açıklama, vergi indiriminin gündemden kalkmadığına dair endişeleri yeniden alevlendirecek nitelikte.

Muhafazakar Parti Konferansı’nda konuşan Truss, milletvekillerini vergi kesintisi planları etrafında birleştirme konusunda kararlı olduğunu söyledi.

Truss, tüm piyasa kargaşasına ve parti içi tartışmalara rağmen vergilerin düşürülmesinin ahlaki ve ekonomik olarak yapılacak en doğru şey olduğunu belirtti.

Her Zaman Düşük Vergilerin Partisi Olacağız

Muhafazakar Parti’nin her zaman düşük vergilerin partisi olacağını dile getiren Truss, ekonominin uzun zamandır olması gerektiği gibi güçlü şekilde büyümediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Vergileri azaltmanın küresel ekonomik krizle yüzleşmesine yardımcı olacağını ve İngiltere’nin ticarete açık olduğunu ortaya koyacağını sözlerine ekledi.

Ülkenin maliyesini sıkı bir şekilde kontrol edeceklerini, ekonomi için üç önceliğin de büyüme olduğunu belirtti.

Truss’ın, tüm tartışmalara rağmen vergi indirimini gündeminden düşürmemesi dikkat çekti. Piyasalar, yüzde 45’lik verginin kaldırılması planının konuşulmaya başlanmasıyla birlikte karışırken, sterlin düşüş göstermişti.

Eleştirmenler ise zenginlere ve işletmelere fayda sağlamaya odaklı, orantısız bir şekilde uygulanacak olan toplam 49 milyar dolarlık vergi indiriminin yanlış olduğunu savunmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın