Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump’a Günlük 10 Bin Dolar Para Cezası!

Manhattan Yüksek Mahkemesi, Trump’ı mahkeme celbine cevap vermediği ve itaatsizlik ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırdı.
Trump’a Günlük 10 Bin Dolar Para Cezası!
Yorum

Manhattan Yüksek Mahkemesi Yargıcı Arthur Engoron, Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın mahkeme celbine cevap vermediği, New York Başsavcısı Letitia James’ın istediği belgeleri teslim etmediği ve ifade vermeye gelmediği her gün için 10 bin dolar ceza ödemesine karar verdi.

Trump’ın iş uygulamalarıyla ilgili devam eden sivil soruşturmasında, belgeleri mahkemeye teslim etmemesinin ardından para cezasına çarptırılmasını öneren Başsavcı James, adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Mahkemenin yargıcı Trump’ın avukatlarının nasıl araştırma yaptıkları konusunda yeterli detay vermediğini belirterek, “Herhangi bir aramanın neyi, kimin, nerede, ne zaman ve nasıl yaptığı özetlenmiyor. Sayın Trump, işinizi ciddiye aldığınızı biliyorum ve ben de kendi işimi ciddiye alıyorum” ifadesini kullandı.

Trump, varlıklarının değerleri konusunda doğru rakamları göstermediği için mahkemeye itaatsizlikle suçlanmıştı.

Trump’ın avukatı Alina Habba ise mahkeme celbine uymak için büyük çaba sarf ettiğini, hatta talebe uygun herhangi bir belgeye sahip olup olmadığını sormak için Florida’ya gittiğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu