Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trump Yine Hırsızlıkla Suçlandı: Bağış Paralarını Harcadı

Usulsüz işlere konu edilen Donald Trump hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Seçim için toplanan bağışları şahsi harcamaları için kullandığı ileri sürüldü.
Trump Yine Hırsızlıkla Suçlandı: Bağış Paralarını Harcadı
HABER GİRİŞ

ABD’nin eski Devlet Başkanı Donald Trump hakkında her geçen gün yeni bilgiler basına sızıyor. Yaşanan son gelişmelerde ise başkanlık seçimindeki şaibeler su yüzüne çıktı. Federal Seçim Komisyonu (FEC) başvurularının incelenmesiyle ortaya çıkan sonuçlara göre Trump’ın 2020 seçimini kaybettikten sonra toplanan seçim paralarını şahsi harcamaları için kullandığı ileri sürüldü.

Amerikalı eski başkanın, konaklama, seyahat ve yemek gibi kişisel masrafları için 1,4 milyon doları aşkın bağış parasını kullandığı iddia edildi. FEC dosyalarına göre söz konusu harcamaların çoğu Trump’a ait olan mülkler için yapıldı.

İddialara konu olan miktarın, Trump’ın daha önce göreve geldiği dönemde kullandığı söylenen 2,7 milyon dolarlık kampanya parası ile karşılaştırıldığında küçük bir pay olduğu yönünde ironi yapılıyor.

Trump, söz konusu iddialara daha önce de konu olmuş, eski başkanın göreve geldiği tarih ile seçimleri kaybettiği gün arasındaki zaman zarfında kullandığı kampanya parası gündeme düşmüştü.

Trump’ın Vergi Kaçakçılığına İlişkin Yargılaması Sürüyor

“Açgözlülük”le suçlanan Trump’ın vergi kaçakçılığı suçundan yargı süreci devam ediyor. Pazartesi günü gerçekleşen duruşmada, Trump’ın şirketinde yönetici olan kilit isim hakkında çarpıcı detaylar paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Buna göre söz konusu yöneticiye ücretsiz bir daire, kiralık bir Mercedes marka araba ve torunlarının eğitim masraflarını karşılaması için 1,76 milyon dolar ödeme yapıldığı iddia edildi. Yöneticinin, ödeme karşılığında vergi kaçakçılığı suçunu işlediği söylendi.

Hâlâ süren davanın sonucunda Trump’ın 1 milyon dolar para cezasına çarptırılabileceği ve şirketinin işlerine ambargo uygulanabileceği konuşuluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.