Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TRPOS Ödeme Kuruluşu’na Faaliyet İzni Verildi

Merkez Bankası tarafından TRPOS Ödeme Kuruluşu AŞ'ye faaliyet izni verdiği Resmi Gazete'de yayımlanarak açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
TRPOS Ödeme Kuruluşu’na Faaliyet İzni Verildi
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Resmi Gazete’de bugün yayımlanan ilana göre TRPOS Ödeme Kuruluşu AŞ’ye ödeme kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verildi.

Söz konusu karar kapsamında TRPOS Ödeme Kuruluşu AŞ’nin ödeme aracı kabul yetkisiyle sınırlı olmak üzere ödeme hizmetleri sunacağı bildirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda kararın 20 Haziran 2013 tarihli ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sitemleri, Ödeme Hizmetleri ile Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’un 14 ve 15’inci maddelerinde yapılan değerlendirme sonunda alındığı vurgulandı.

TRPOS Ödeme Kurulu AŞ’ye Kanun’un 12’inci maddesinin 1’inci fıkrasının a, b ve ödeme aracı kabul yetkisi ile sınırlı olacak şekilde c bendinde belirtilen ödeme hizmetlerini sunmak üzere ödeme kuruluşu olarak faaliyet iznine karar verildiğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın