Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TRPOS Ödeme Kuruluşu’na Faaliyet İzni Verildi

Merkez Bankası tarafından TRPOS Ödeme Kuruluşu AŞ'ye faaliyet izni verdiği Resmi Gazete'de yayımlanarak açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
TRPOS Ödeme Kuruluşu’na Faaliyet İzni Verildi
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Resmi Gazete’de bugün yayımlanan ilana göre TRPOS Ödeme Kuruluşu AŞ’ye ödeme kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verildi.

Söz konusu karar kapsamında TRPOS Ödeme Kuruluşu AŞ’nin ödeme aracı kabul yetkisiyle sınırlı olmak üzere ödeme hizmetleri sunacağı bildirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda kararın 20 Haziran 2013 tarihli ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sitemleri, Ödeme Hizmetleri ile Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’un 14 ve 15’inci maddelerinde yapılan değerlendirme sonunda alındığı vurgulandı.

TRPOS Ödeme Kurulu AŞ’ye Kanun’un 12’inci maddesinin 1’inci fıkrasının a, b ve ödeme aracı kabul yetkisi ile sınırlı olacak şekilde c bendinde belirtilen ödeme hizmetlerini sunmak üzere ödeme kuruluşu olarak faaliyet iznine karar verildiğine dikkat çekildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.