Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Komedyen Tracy Morgan’ın Bugatti Veyron Kazası Gerçek Bir Servete Mal Olacak!

Tracy Morgan'ın Veryron'u ile çarpıştığı Honda CR-V kazası sonunda çıkan fatura ağızları açık bırakıyor!
Komedyen Tracy Morgan’ın Bugatti Veyron Kazası Gerçek Bir Servete Mal Olacak!
HABER GİRİŞ

Belki de trafik şartlarında en korkulan şey, pahalı bir araçla kaza yapıp suçun sizin üzerinize kalmasıdır. Bir D segment otomobili üzerine kurulan bu korkutucu hayalin daha da üstü, değeri milyon dolarla ölçülen hiper otomobil grubu. İlk çıktığında dünyanın en hızlı kara taşıtı ünvanını alan Veyron 16.4’ün Grand Sport’unun bir kazasına şahit oluyoruz.

Aracın sahibi ise komedyen Komedyen Tracy Morgan. İşte anlattığımız korkuları da yaşan ise kazaya karışan Honda CR-V‘nin sahibi. Beyaz bir Veyron ve gri CR-V’nin kazası baya bir gündem oldu. Zira işin içerisinde 2 milyon dolarlık bir özel yapım otomobilin varlığı söz konusu. İşte detaylar;

İki taraf için de durum gerçekten üzücü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kazaya karışan Honda’nın sahibi aracını kazadan henüz 15 dakika önce almış. Sıfır aldığı SUV ile yola çıkan kişi, sanırız yeni aracını incelerken biraz dikkatsiz davrandı. Ya da o sırada Bugatti’ye bakmaya çalışıyordu. Kazanın boyutuna bakıldığında, ufak diyeceğimiz bir şiddette olmuş.

Normal şartlarda kişilerin kendi aralarında anlaşarak, halledecekleri bir durum. Ancak Tracy Morgan-Veyron Grand Sport’u işleyişi biraz daha zorlaştırıyor. Onun bir Veyron olması bir yana, bu hipercar sınırlı özel sürüm üretimli bir spor araç.

Satış değeri 2 milyon dolar ve ikinci eli daha da pahalı olabilir. Bu tip araçlara ayrıca özel bir sigorta uygulaması yapılıyor. Bugatti’nin kaza sonrası hasar alan bölgelerine baktığımızda tamponu, çamurluğu hasara maruz kalmış. Honda’nın ise sanırız sadece çamurluğu ve jantı olabilir.

GCM Yatırım Banner
Veyron’un tamirini sadece Bugatti servisi yapabiliyor ve bu basit kazanın maliyetini, 200 bin dolar olarak söyleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Önceki bir Veyron ile ilgili haberimizde aracın yağ bakım maliyetinden söz etmiştik. Çoğu ustanın değiştiremeyeceği zorluktaki bakımı tam 21.000 dolara mal oluyordu. Oradan hizalarsak, Veyron’un ön tampon ve çamurluk tamirinin 200.000 dolar olması biraz normal geldi. Peki bunu Honda’nın sigorta şirketi karşılayacak mı?

En başta Bugatti, Carfax raporunda kaza yapmış bir araç olarak kaydedilecek. Yani koleksiyonluk aracın sonraki satışlarında bu göz önüne alınarak, değer kaybı yaşayacak anlamına geliyor. Öten yandan CR-V sürücüsü kazada suçlu bulunursa sigortası, Bugatti’nin tamir değerini karşılayamayacak. Honda’nın SUV’unun ortalama satış fiyatı 30.000 dolar civarlarında.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Bugatti Veyron Kokpiti “2 Mercedes CLS” Fiyatına Satılıyor

Kaynaklara göre de komedyenin kendi cebinden 50.000 dolar kadar harcama yapması gerektiği söyleniyor. Sebep olarak da Morgan’ın diğer Veyron sahiplerinden daha fazla para ödediği. Yani almadan önce kişinin firmadan özel istekleri olmuş.

Honda hatalı bulunursa sahibi oldukça kötü bir dönem geçirebilir. Bugatti’nin sadece bir çamurluk ve tampon değeri kendi aracının neredeyse 6 katından fazla. Siz siz olun yanınızda Veyron veya türevleri araçlar gördüğünüzde bakmak için dikkatinizi dağıtmayın!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın