Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugatti Veyron’un Sadece Yağ Bakımı Maliyeti ve Değişim Zorluğuna Şaşıracaksınız!

Özel bir tamirhaneye getirilen Bugatti Veyron'un periyodik yağ değişimi yapıldı. Ancak bu o kadar basit değilmiş!!!
Bugatti Veyron’un Sadece Yağ Bakımı Maliyeti ve Değişim Zorluğuna Şaşıracaksınız!
HABER GİRİŞ

Bir bidon dolusu motor yağı, tornavida ve araç ustası! Otomobillerimizin normalde yağ bakımı için ihtiyaç duyduğu şeyler bunlar. Hayatımız boyunca bu işlemleri onlarca kez yaptırmışızdır. Hatta basit bir işlem olduğu için kendi kendinize de bunu yapmış olabilirsiniz.  Bilindik bir gerçek var ve araç sınıfları büyüdükçe, maliyetleri de aynı oranda yükseliyor.

Mesela standart otomobillerimizin 1 adet lastiği 2 birimken Bugatti’de bu 20 birime çıkıyor. Houston Crosta adlı tamir ekibi çektiği görüntülerde, Bugatti’nin halen daha en hızlı araçlarından olan Veyron’un servis dışında yağ değişimine karar verilmiş. Şaşıracağınız dakikalara hazır olun!

Bugatti’nin Veyron’un Yağ Değişimi için İstenilen Ücret 21.000 Dolar!

Houston Crosta adlı ekip, şirketin sadece bir yağ bakımı için söylediğimiz astronomik rakamı neden istediğini araştırmak istemiş. Üstteki videodan bakımın detaylarına bakabilirsiniz. Veyron gibi hız aracının bakım maliyetinin çok olacağını tahmin ediyorduk ancak, bu kadarı bile fazla!

İşe koyulan araç ustaları; Veyron’un üst motor kapağını komple çıkartarak kenara koymasıyla işe başlıyorlar. Lifte kaldıralan spor aracın sonrasında, toplam değeri 30.000 dolar civarlarında olan lastikleri sökülüyor. Karosere gizlenmiş cıvataları sökmeye başlayan kişiler aynı zamanda özel anahtara da sahipler.

GCM Yatırım Banner

Crosta Ekibi Normal Kişi ve Ustaların Yapmasını Tavsiye Etmiyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Eğer zaman dilimini yanlış anlamadıysak Veyron’un yağ, filtre sökümü ve yenilerinin takılması 27 saat sürüyor! Firmalar çoğunluklu olarak insanların yanlış bir şeyler yapmasını önlemek için aracı en zor halinde üretir. 8.0L hacimli ve W16 silindire sahip bir üniteyi dünyada kaç motor ustası görmüştür ve bakım yapma şansı bulmuştur!

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Bugatti Fiyatı 5 Milyon Dolar Olacak Chiron’un En Hızlı Versiyonunu Yapıyor!

O yüzden Bugatti de, en basit yağ değişimini bile farklı ustalara bezdirici hale getirir ki kendi yetiştirdiği profesyonel kişilerce bu işlemlerin yapılmasını sağlar. Sonuç olarak; ikinci el bir Chiron’un sıfırından pahalı olduğunu düşünecek olursak, Veyron’un binlerce doları bulan bakım maliyetleri normal geliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.