Paylaşım

Bugatti Chiron Lastik Fiyatları Artık Daha Ekonomik!


 

Bugatti Chiron müşterilerine müjdeli haberi verdi. Bundan sonra Veyron'a verilen lastik değişim ücretleri Chiron'da olmayacak. İşte detaylar...

Bugatti sahiplerine müjdeli haber! Demek isterdik ama dünyada kaç adet var ki ülkemizde olsun. Bugatti’nin zamanında dünyanın en hızlı arabası olarak sunduğu Veyron’un yıllık ve bir takım masrafların ne kadar ücret tuttuğunu sanırım bilmiyorsunuzdur. Yani bilmesekte olur bence. Bugatti, Veyron ve Super Sport modelleri için bakım çizelgesi çıkartmıştı.

Yıllık bakımlar 20 bin $ ile 25 bin $ arasında değişiyordu. Ancak işin absürt tarafı bu değil. Şunu anlayabiliyoruz; araba pahalı araba hızlı. Bunlara dayalı olarak da lastiklerin aşınma süreleri var. Öyle bizim bildiğimiz gibi 5 yıl veya 50 bin kilometre değil. Veyron’un lastik takım değişimi 30 bin $! Değişen sadece lastikler olmayıp, jantlarıyla beraber yenileme yapılıyor. Bence ne kadar zengin olunursa olunsun lastik için verilen parayla Avrupa’da rahatça bir yeni Nissan Leaf alabiliyorsunuz.

Bugatti mühendisi Martin Grabowski, Chiron sahiplerine lastik değişimlerinde eskisi gibi 30 bin $ tutan fiyatların olmayacağını bildirdi.

Veyron için Michelin tarafında özel hazırlanan Pilot Sport 2 versiyonlar artık kullanılmayacak.

Pilot Sport 2’lerin yerine daha standart ve montajı kolay lastik-jant grubuna yer verileceğini bildirdi.

Grabowski’nin demesine göre artık ömürlük jantlar kullanılacak. 1500 beygir güce acaba nasıl dayanacak acaba!

Bugatti mühendisinin söyledikleri fazla iddialı. Yani diyor ki; Chiron’un 420 km top speed hızına standart lastikler dayanabilecek. Size de biraz korkutucu gelmiyor mu? O zaman Veyron sahipleri, maden böyle bir şey olabiliyor bizi neden yıllık 30 bin $ vermeye mecbur ettiniz demezler mi?

Düşündüğümüzde demiyeceklerine kanaat getirdik. Çünkü alan kişiler Veyron ve Chiron gibi arabalara milyon dolar fiyatları verebilen kişilerdir.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın