Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TPI Composites’in Hindistan’daki Fabrikasının Kurulumunda Türk Ekip Çalışacak

İzmir’de faaliyet gösteren TPI Composites, Hindistan’da yapılacak yeni fabrikasının kurulum görevini Türk ekibe bıraktı.
TPI Composites’in Hindistan’daki Fabrikasının Kurulumunda Türk Ekip Çalışacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kompozit kanat üreticilerinden biri olan TPI Composites, Hindistan’da yeni fabrika kuruyor. Türkiye’de de faaliyet gösteren şirket, 2012 yılından bu yana İzmir’de rüzgar türbinleri için kanat üretimi yapıyor.

Hindistan’da kurulacak fabrika için 75 bin metrekare açık, 75 bin metrekare kapalı olmak üzere toplamda 150 bin metrekarelik alan ayrıldı. Fabrikanın kurulumunda ise tamamen Türk elemanlar çalışacak.

Fabrikanın kurulumunda en baştan sona kadar tüm çalışmalar TPI Composites Türkiye ekibi tarafından yönetilecek.

Hindistan Fabrika Türk EkipTPI Composites Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi ve Hindistan’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Serdar, fabrikanın Mart ayının sonuna kadar tamamlanmasını planladıklarını söyledi. Deneme üretimi ise Şubat ayında başlayacak.

2012 yılında Türkiye’ye giren şirketin, rüzgar türbini kanadı üretimi alanında tecrübelerinin sınırlı olduğunu ifade eden Serdar, geçen süre zarfı içerisinde çok yol kat edildiğini söyledi. Türkiye’den Hindistan’a yapılan know-how aktarımının hem İzmir hem de Türkiye’de insan kaynağının başarısının bir göstergesi olduğunu kaydetti.

“Aradan geçen 8 yılda öncelikle bu know-how öğrenildi, sonrasında TPI Türkiye benchmark olacak başarılar elde etti ve son olarak EMEA Bölgesi’nin sorumluluğu ve fabrikanın kurulum görevi bize verildi.” dedi. Elde edilen başarının İzmir’in rüzgar türbini konusunda, üretimin yanında know-how merkezi olabileceğinin bir kanıtı olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bu durumun Amerikan şirketlerinde bile az rastlandığını söyleyen Serdar, Türk ekibin gelecek dönemde de Hindistan’daki projenin başarısının devamı için destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın