Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koç Holding CEO’su: Dijital Teknoloji Tam Anlamıyla Dönüşümü Şart Koşuyor

Davos Zirvesi’nde düzenlenen panele katılan Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, dijital alandaki hızlı değişime yetişerek, tam anlamıyla dönüşüm sağlamanın zorunluluk olduğunu söyledi.
Koç Holding CEO’su: Dijital Teknoloji Tam Anlamıyla Dönüşümü Şart Koşuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya Ekonomik Forumu tarafından 21 – 24 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Davos Zirvesi bugün sona eriyor. Zirve kapsamında konuşan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, dijital teknolojideki hızlı değişime değindi.

“Neden Milyonlarca İnsan Dördüncü Endüstri Devrimi´nden Mahrum Kalabilir?” başlıklı panelde konuşan Çakıroğlu, dijital alandaki değişimin tam anlamıyla dönüşümü şart koştuğunu ve sadece uyum sağlamanın yeterli olmadığını belirtti.

Levent Çakıroğlu, Koç Topluluğu’nda dijital dönüşüm sürecini üç önemli bileşen üzerine kurguladıklarını söyledi.

Koç Holding CEO'su Levent ÇakıroğluSöz konusu panelde; Schneider Electric Endüstriyel Otomasyon Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Peter Herweck, Johnson & Johnson Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Küresel Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kathy Wengel ile McKinsey & Company Küresel Yönetici Ortağı Kevin Sneader gibi isimler bulundu.

Dijital dönüşüm sürecinde ilk olarak odaklı hedeflerin belirlendiğini söyledi. Koç çatısı altındaki her şirketin uzun vadeli iş hedeflerine paralel olarak, kendi dönüşüm yol haritalarını ve uygulama projelerini oluşturduklarını anlattı. Bu çalışma kapsamında ise 4 yıl içerisinde 640 projeyi devreye aldıkları bilgisini paylaştı.

Endüstri 4.0’ın dönüşüm sürecinin diğer bir bileşeni olduğunu söyleyen Çakıroğlu, üçüncüsünün ise şirketlerin kendi aralarında iletişim ve iş birliğini artıran çalışmalar olduğunu açıkladı.

Yapay zeka ve veri analitiğinin Endüstri 4.0’ın ana temaları olduğunu belirterek, şirkette dijital pazarlama, müşteri deneyimi, tedarik zinciri operasyonları ve dijital ortamda iletişim olmak üzere birçok alanda çalışma grupları oluşturduklarını söyledi. Dijital dönüşümün merkezinde insanın yer aldığını belirten Çakıroğlu, 8 bini aşkın bayi ve 100 bine yakın çalışanı ile ekosistemde önemli bir yere sahip olduklarının altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu