Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota, Supra A90 Special Edition Yüzünden İngiltere’de Çuvalladı!

Toyota'nın arızalanan rezervasyon sistemi yüzünden onlarca müşteri hayal ettiği Supra Special Edition'a kavuşamayacak!
Toyota, Supra A90 Special Edition Yüzünden İngiltere’de Çuvalladı!
HABER GİRİŞ

Efsane olmuş Japon modellerinin liderlik bayrağını elinde bulunduran Supra, daha çok taze olduğundan her gün yeni bir haberle karşımıza geliyor. Toyota, Supra’ların ilk partisini Avrupa’da sınırlı sayıda özel bir sürümle satışlarını yapacak. Japon markanın planlarında ikonik spor otomobilinin ilk 1.500 adetlik kısmını 3.0 Premium versiyonu ile üreteceğini söylemişti. Giriş paketi 3.0L 340 beygirlik versiyonuyla 49.990 dolara müşterilere satılması kararı alınmıştı.

Toyota, bir yerlerde hesap yanlışlığı yaparak, A90 Special Edition özel sürümünün sipariş sayısını karıştırmış. Bu yanlışlıkları global alanda çok büyük firmalar yaptığı zaman bazen içinden çıkılmaz bir iş durumuna dönüşebiliyor. Bakalım Uzak Doğunun kralı bu nasıl yapmış!

Supra A90 Special Edition’a ücretli yapılan ön rezervasyonlar iptal ediliyor.

Toyota A90 Special EditionMüşteriler, boya ve donanım farkı olan bu spor otomobil için 1.000 Sterlin rezervasyon ücreti yatırmışlar. Sorun şu ki Toyota Avrupa kıtasına sadece 90 birim, İngiltere için de 24 birim Supra Special Edition gönderim planı yapmış. Para yatıran kişiler Toyota UK’den e-posta aldıklarını ve şirketin yaptıkları hata yüzünden pazarlık yaptığından bahsettiler.

Toyota’nın müşteri maili SupraMKV formu konusu oldu!

Toyota A90 Special Edition GörselJapon firmadan atılan e-postada, “Size bir A90 Edition tedarik etmemizin mümkün olmayacağını bildirmek için bu maili atıyoruz. Bunun için çok üzgünüz.” şeklinde hatalarının yazılı şeklini göndermişler. Ok yönünü Toyota’ya çevirdiğimizde ise mevcut olan araç sayısından fazla alış emri kabul edilmesine izin veren sistemin teknik bir arızaya maruz kaldığı söylendi.

24 birim özel Supra’ya yüzlerce başvuru yapılmış.

Toyota A90 Special Edition Arka GörselToyota Pazarlama Genel Müdürü Richard Lacey, Supra A90’nın özel sürümüne yapılan ilgiye karşı araç temin edemiyoruz dedi. Bu yüzden kendi imzasının bulunduğu bir mail ile özürlerini ve hayal kırıklığı için mahçup olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Toyota siparişlerin iptal edilebileceğini ve ücretlerin geri alınabileceğini açıkladı.

Toyota A90 Special Edition Tüm ResimlerYapılan yanlış sipariş alma şekline karşı Japon marka farklı bir teklifle müşterilerine gidecek. A90 Special Edition yerine Supra’nın en yüksek donanım paketi olan 3.0L Pro için siparişlerin kaydırılabileceği teklifi gönderilecek. Bunun kabul edilmesi durumda iki yıllık ücretsiz bir servis ve Toyota’nın konuğu olarak Gazoo Racing Motor Sporları Etkinliğine katılmak üzere davet edilecekler.

Ayrıca, tüm başvuru yapan kişilerin Supra 3.0L Pro’yu test etme rezervasyonlarının korunacağı söylendi. İngiltere’ye 24 adet sınırlı gönderilen seri, özel Storm Grey mat boya, mat siyah alaşım jantlar ve kırmızı deri döşemeli bir sürücü kokpiti sunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın